Środa, 8 lipca 2020
imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Strona główna

Czas ślubowań klas pierwszych

28.11.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

W kolejnych szkołach podstawowych gminy Mirzec odbywają się uroczyste ślubowania pierwszaków.

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Tychowie Starym
12 uczniów Szkoły Podstawowej imienia Kazimierza Kupczyka w Tychowie Starym złożyło ślubowanie.
Uroczystość, która odbyła się w piątek 26 października zgromadziła szkolną społeczność – uczniów i nauczycieli, rodziców pierwszoklasistów oraz gości specjalnych. Na uroczystość  przybyli wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, Agata Mundzik, kierownik Centrum Usług Wspólnych, radni Jan Myszka i Radosław Gralec, sołtys Ostrożanki Tadeusz Chojnacki, Paulina Chojnacka, wiceprzewodnicząca Rady Rodziców. Gości przywitała dyrektor szkoły Beata Witkowska.

Sceną zawładnęli uczniowie pierwszej klasy, którzy recytowali wiersze i śpiewali piosenki, udowadniając, że są gotowi aby zostać pełnoprawnymi uczniami. Młodzi aktorzy przypomnieli zebranym zasady dobrego wychowania, najważniejsze reguły ruchu drogowego oraz udowodnili, że dużo wiedzą na temat swojej ojczyzny.
Po nagrodzonym brawami przedstawieniu pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, po czym dyrektor Beata Witkowska pasowała wszystkich na pełnoprawnych uczniów szkoły.

- Życzę wam wielu wspaniałych ocen, wzorowego zachowania, wielu przygód na szkolnej drodze, wspaniałych przyjaciół, ciekawych lekcji. Pamiętajcie, że nowy dzień w szkole to nowa wiedza, nowe umiejętności, które pozwolą wam w dorosłym życiu zrealizować marzenia – powiedziała dyrektor Beata Witkowska.
Życzenia uczniom i ich rodzicom złożył też wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn.

- Cieszę się, że mogę tutaj z wami być w tym ważnym dla was dniu. Od dziś jesteście pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym. Wiąże się z tym wiele praw, ale też wiele obowiązków. Macie przede wszystkim obowiązek do pilnej nauki, ale też korzystajcie z tych praw. My ze swojej strony dołożymy wszelkich starań, aby warunki nauki były coraz lepsze – powiedział wójt. – Do końca tego roku powinny trafić do szkoły dwie nowe pracownie komputerowe, nowe technologie informacyjne. Niedługo będzie oddana nowa sala gimnastyczna oraz zostaną uruchomione dzienniki elektroniczne, dzięki którym rodzice na bieżąco będą mogli kontrolować wyniki nauki swoich dzieci.

Dzieci usłyszały też życzenia od radnych Jana Myszki i Radosława Gralca, otrzymały też od nich słodkie upominki. Wszystkiego dobrego na progu uczniowskiego życia pierwszoklasistom życzyła też w imieniu swoim i przewodniczącego Rady Rodziców Mirosława Niewczasa Paulina Chojnacka. Uczniowie drugiej klasy przywitali swoich młodszych kolegów wierszami, piosenkami i drobnymi upominkami. Pierwszoklasiści dostali też prezenty od Rady Rodziców. Uroczystość zakończyły wspólne pamiątkowe zdjęcia.

W pierwszej klasie w Tychowie Starym uczą się: Helena Gizan, Zuzanna Bilska, Martyna Nobis, Jan Derlatka, Anna Gralec, Alan Grzelka, Filip Kiepas, Zuzanna Kuźdub, Adrianna Kozieł, Filip Barszcz, Jakub Nagrodkiewicz i Marcel Zatorski. Ich wychowawczynią jest Ewa Szot.

Uroczystość ślubowania przygotowali: Ewa Szot, Izabela Surdy – Niewczas, Dorota Niewczas i Sławomir Majchrzak.

Tekst i foto: Urząd Gminy w Mircu

Szkoła Podstawowa w Trębowcu
Ślubowanie odbyło się w uroczystej atmosferze. Gości: wójta gminy Mirzec Mirosława Seweryna, Agatę Mundzik, kierownik Centrum Usług Wspólnych oraz Stanisława Seweryna, radnego i sołtysa z Trębowca przywitała dyrektor szkoły Krystyna Tomkowska.

Uczniowie starszych klas oraz pierwszacy przygotowali program artystyczny, podczas którego najmłodsi uczniowie musieli udowodnić, że znają zasady dobrego wychowania, cechy wzorowego ucznia, wiedzą dużo o swojej ojczyźnie i potrafią w bezpieczny sposób poruszać się po drogach. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na szkolny sztandar, a następnie dyrektor Krystyna Tomkowska pasowała wszystkich na pełnoprawnych uczniów. Odśpiewano hymn państwowy oraz „Rotę”, którą zaintonował radny Stanisław Seweryn.
Życzenia uczniom złożył wójt gminy Mirosław Seweryn.

- Zostaliście dziś pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Trębowcu. Wiążą się z tym pewne prawa, na przykład korzystania z tej wiedzy, którą przekazują wam nauczyciele, ale także obowiązki. Najważniejszy obowiązek to jak najpełniej poświęcić się nauce – powiedział wójt Mirosław Seweryn. – Życzę wam samych sukcesów w nauce, waszym rodzicom wiele uśmiechu - zwłaszcza po wywiadówkach, chociaż niedługo rodzice na bieżąco będą mogli śledzić postępy w nauce swoich dzieci dzięki dziennikom elektronicznym, które zostaną uruchomione w tym roku szkolnym.

Z rąk wójt Mirosława Seweryna dzieci otrzymały upominki. Pierwszoklasiści odebrali też prezenty od swoich starszych kolegów z drugiej klasy oraz rodziców. Spotkanie zakończyło wspólne pamiątkowe zdjęcie.

W pierwszej klasie w Szkole Podstawowej w Trębowcu uczą się: Julia Strycharska, Lena Marczak, Julia Wypych, Bartosz Spadło, Michał Ziółko i Piotr Rułka. Wychowawczynią pierwszoklasistów jest Dorota Tomkowska.

Tekst i foto: Urząd Gminy w Mircu

Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła w Gadce
Uroczystość ślubowania miała miejsce 30 października 2018 r. Wzięła w nim udział cała społeczność szkolna z dyrektor Lidią Drożdżał i przewodniczącą Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Gadce Agnieszką Pogodą-Żak, rodzice i zaproszeni goście wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn oraz Agata Mundzik, kierownik Centrum Usług Wspólnych.

Do ślubowania przystąpiło trzynaścioro uczniów. Przywitali ich okolicznościowymi wierszami starsi koledzy, po czym uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali, czego się nauczyli dotychczas w szkole. Egzamin wypadł znakomicie i rozpoczęła się najważniejsza część uroczystości. Do sali wprowadzony został sztandar szkoły i pierwszoklasiści wypowiedzieli słowa ślubowania, po czym dyrektor Lidia Drożdżał dokonała symbolicznego pasowania ich na pełnoprawnych uczniów i wręczyła im pamiątkowe dyplomy.

Następnie głos zabrał wójt Mirosław Seweryn. Mówił o prawach, ale i obowiązkach jakie niesie ze sobą bycie uczniem. Każdemu z nich wręczył po upominku w postaci worka na ciapy z herbem gminy Mirzec.

Od rodziców pierwszaki otrzymały "Słowniki ortograficzne języka polskiego".

Część oficjalną zakończyło pamiątkowe zdjęcie. Pierwszaków do występu przygotowała Krystyna Kaleta.

Tekst i foto: Jacek Rafalski

Szkoła Podstawowa im. Eugenii Staniewskiej w Małyszynie
Uczniowie pierwszej klasy Szkoły Podstawowej imienia Eugenii Staniewskiej w Małyszynie złożyli w środę 31 października ślubowanie pierwszoklasisty.

Uroczystość miała wyjątkową oprawę jeszcze z dwóch okazji. W 2018 roku Polska świętuje stulecie odzyskania niepodległości, a szkoła w Małyszynie stulecie działalności. W ważnym dniu ślubowania gośćmi uroczystości byli: wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, Agata Mundzik, kierownik Centrum Usług Wspólnych, Agnieszka Idzik Napiórkowska, przewodnicząca Rady Gminy w Mircu - radna z Małyszyna oraz Kazimierz Kozieł radny z Małyszyna, przedstawiciele Rady Rodziców z przewodniczącą Anetą Cieślą–Pedryc na czele. Licznie przybyli rodzice i dziadkowie uczniów pierwszej klasy, wraz z którymi świętowała szkolna społeczność: uczniowie oraz nauczyciele.

Zebranych przywitała dyrektor szkoły Katarzyna Rychlik, po czym scenę we władanie przejęli uczniowie pierwszej klasy. Dzieci zaczęły występ od energetycznego tańca. Później uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki i udowadniali, że wiedzą dużo o zasadach ruchu drogowego, ochronie przyrody oraz prawach i obowiązkach ucznia. Do szkolnej rodziny wprowadzili ich uczniowie starszych klas.

Po części artystycznej pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na szkolny sztandar, a następnie zostali pasowani na pełnoprawnych uczniów przez dyrektor szkoły Katarzynę Rychlik. Pani dyrektor przypomniała pierwszakom, że od tej pory spoczywa na nich duża odpowiedzialność nauki i godnego reprezentowania szkoły; życzyła im też wielu przyjaciół i dużo radości. Głos zabrał wójt gminy Mirosław Seweryn, który gratulował uczniom pięknego występu, życzył wielu sukcesów w szkole oraz wielu zawiązanych na całe życie przyjaźni. Zachęcał też do korzystania ze szkolnej infrastruktury, zapewniając, że władze dołożą wszelkich starań, aby nadal poprawiać warunki nauki. Wójt życzył też zadowolenia z sukcesów dzieci rodzicom pierwszoklasistów, a uczniów starszych klas prosił, żeby serdecznie przyjęli młodszych kolegów do szkolnej społeczności.

Uczniowie odebrali upominki z rąk wójta Mirosława Seweryna, radnych i przedstawicielek rodziców: Małgorzaty Parszewskiej, Moniki Musiał, Anety Cieśli–Pedryc, przedstawicielek Rady Rodziców Sylwii Krasińskiej i Moniki Potrzeszcz oraz uczniów starszych klas. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem.

W pierwszej klasie w Małyszynie uczą się: Kacper Pedryc, Jakub Niewczas, Natalia Parszewska, Natalia Nowak, Maria Potrzeszcz, Maciej Jaśkiewicz, Kacper Jagiełło i Borys Rokita. Wychowawczynią pierwszaków jest Bożena Zielińska.

Tekst i foto: Urząd Gminy w Mircu


Szkoła Podstawowa w Osinach
Jedenaścioro uczniów I klasy Szkoły Podstawowej imienia Gustawa Kwiecińskiego w Osinach złożyło ślubowanie. Wszyscy zostali pasowani na uczniów.

Uroczystość odbyła się w piątek 16 listopada. Rozpoczęła ją dyrektor szkoły Zofia Siwiec, która przywitała wszystkich przybyłych na uroczystość. Na widowni – oprócz uczniów, ich rodziców i nauczycieli – zasiedli: sekretarz Urzędu Gminy w Mircu Marta Ziomek, wiceprzewodniczący Rady Gminy w Mircu Jan Zawisza, kierownik Centrum Usług Wspólnych Agata Mundzik, ksiądz proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej Dariusz Maciejczyk, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Osinach Joanna Olesińska.

W szkolną społeczność pierwszoklasistów wprowadzili ich starsi koledzy, którzy na scenie zaimprowizowali prowadzony na żywo telewizyjny show. Pierwszaki musiały udowodnić, że są godni, aby zostać pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Osinach. Mówiły wiersze, śpiewały piosenki, pokazywały, że są dobrymi patriotami oraz że znają zasady ruchu drogowego. Ogromne brawa dostały za muzyczny akompaniament wykonany za pomocą sprzętów kuchennych. Po występach pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, a następnie każde dziecko zostało pasowane na ucznia przez dyrektor szkoły Zofię Siwiec i odebrało swój pierwszy dokument – legitymację szkolną.

Głos zabrała pani dyrektor, która życzyła uczniom zapału w zdobywaniu wiedzy, sukcesów w nauce i wielu szkolnych przyjaźni. Życzenia pierwszoklasistom złożyli też ksiądz Dariusz Maciejczyk, sekretarz Urzędu Gminy Marta Ziomek i wiceprzewodniczący Rady Gminy w Mircu Jan Zawisza. Pani sekretarz i pan wiceprzewodniczący przekazali upominki pierwszoklasistom. Pierwszacy dostali też prezenty od swoich kolegów, rodziców i Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Osinach.

Wzruszającym akcentem uroczystości było pożegnanie przechodzącej na emeryturę wieloletniej woźnej szkoły Jadwigi Lipiec. Pani dyrektor przeprowadziła z panią Jadwigą rozmowę, uczniowie zaśpiewali i zatańczyli, a Jacek Królak, nauczyciel przedmiotów humanistycznych, powiedział wiersz, który sam napisał na pożegnanie długoletniej pracownicy.

W I klasie Szkoły Podstawowej w Osinach uczą się: Amelia Bilska, Bartłomiej Brola, Michał Gwóźdź, Natalia Janikowska, Hubert Kuźdub, Franciszek Michalczak, Martyna Pawelec, Julia Rączka, Hanna Seweryn, Milan Tylman, Szymon Ziółczyński. Wychowawczynią pierwszoklasistów jest Ewa Nowak.

Tekst i foto: Urząd Gminy w Mircu

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl