Niedziela, 9 sierpnia 2020
imieniny: Romualda, Romana, Ireny

Strona główna

U przedszkolaków o bezpieczeństwie

25.10.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje

Przypomnienie zasad dotyczących bezpieczeństwa było najważniejszym celem spotkań profilaktycznych, które zorganizowano w dwóch gminnych przedszkolach: w Jagodnem i Mircu.

 

 


Spotkania zorganizowano w poniedziałek 22 października w ramach realizacji programu „Bezpieczny pieszy w bezpiecznej gminie”, realizowanego z programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020. W ramach tego samego programu odbyły się już spotkania szkoleniowo–instruktażowe dla uczniów szkół podstawowych oraz dorosłych mieszkańców gminy, a w planach na najbliższe tygodnie jest instalacja dwóch aktywnych przejść dla pieszych w centrum Mirca oraz koło Szkoły Podstawowej w Mircu. Gmina Mirzec na realizację programu otrzymała 50.000 złotych na podniesienie bezpieczeństwa pieszych z Ministerstwa Administracji i Spraw Wewnętrznych.

Pierwsze spotkanie zorganizowane zostało w przedszkolu w Jagodnem. Gości: Andrzeja Kutwina, inspektora do spraw bezpieczeństwa Urzędu Gminy w Mircu, Tomasza Łebka, szefa Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice i Justynę Swat z Biblioteki i Ośrodka Kultury przywitała dyrektor przedszkola Renata Dziurzyńska. O idei programu „Razem bezpieczniej” mówił Andrzej Kutwin. Następnie Tomasz Łebek przeprowadził podstawowy kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W spotkaniu w przedszkolu w Mircu uczestniczyli także wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn oraz policjanci: aspirant sztabowy Łukasz Grudniewski, kierownik Posterunku Policji w Mircu oraz starszy aspirant Michał Zatorski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Wójt Mirosław Seweryn powiedział, że jest przekonany, iż spotkanie przybliży przedszkolakom wzory właściwych zachowań na drodze. Tomasz Łebek przeprowadził szkolenie na temat udzielania pierwszej pomocy, a policjanci zaprezentowali film profilaktyczny.

W obu przedszkolach dzieci, które wykonały prace plastyczne, otrzymały nagrody. Otrzymali je: Jakub Duś z Mirca oraz przedszkolacy z Jagodnego: Filip Śniegulski, Jakub Kawalec, Antoni Sieczka, Iga i Antoni Parszewscy, Natalia Makowska, Natalia i Miłosz Kwaśniewscy oraz Kuba Kawalec. Wszyscy przedszkolacy dostali odblaskowe ozdoby. Spotkania w placówkach zakończyły się wspólnymi zdjęciami.

Tekst i foto: Urząd Gminy w Mircu

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl