Sobota, 19 września 2020
imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

Strona główna

Kompleksy sportowe w Osinach i Gadce oficjalnie otwarte

18.10.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Inwestycje

Uczniowie Szkół Podstawowych w Osinach i Gadce mogą już korzystać z nowych kompleksów sportowych.

 

 

 

Obiekty zostały oficjalnie oddane do użytku we wtorek 16 października. Obie społeczności szkolne przygotowały się na uroczystości wieńczące długie miesiące budowy. Kompleksy sportowe powstały w ramach programu „Rozwój ciała i umysłu - modernizacja i rozbudowa szkolnej infrastruktury sportowej wraz z wyposażeniem w sprzęt i materiały dydaktyczne”. Na ten program gmina Mirzec pozyskała 1,6 miliona złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Pieniądze przeznaczono na budowę dwóch kompleksów sportowych, utworzenie pracowni przyrodniczo–matematycznych we wszystkich ośmiu szkołach podstawowych w gminie Mirzec oraz przebudowę wejścia do sali gimnastycznej w Mircu, gdzie między innymi zamontowano windę dla osób niepełnosprawnych, wybudowano klatkę schodową oraz nowe sanitariaty. Realizacja wszystkich zadań kosztowała 2,2 miliona złotych.

Osiny
Jako pierwsze otwarte zostało boisko w Osinach. Gości przywitała dyrektor Szkoły Podstawowej im. Gustawa Kwiecińskiego Zofia Siwiec. Byli wśród nich wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Agata Binkowska, przewodnicząca Rady Gminy w Mircu Agnieszka Idzik – Napiórkowska, radni z Osin – wiceprzewodniczący Rady Gminy Jan Zawisza i Marcin Driański, sołtys Osin Roman Stompór, Agata Mundzik, kierownik Centrum Usług Wspólnych, Iwona Olesińska, przewodnicząca Rady Rodziców, ksiądz proboszcz z Osin Dariusz Maciejczyk oraz Roman Sobczyk, przewodniczący Rady Sołeckiej Osin.
Historię powstania boiska przypomniał wójt Mirosław Seweryn.
- Aplikowaliśmy o pieniądze na budowę tego boiska do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego oraz do Ministerstwa Kultury i Sportu. Udało nam się zakwalifikować projekt do RPO. Chciałbym podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowywanie obu projektów, także uczniom, rodzicom, Radzie Pedagogicznej. Zrobiliśmy wszystko, aby zdobyć pieniądze na tę inwestycję. Z dużego projektu dedykowanego dla wszystkich szkół najwięcej skorzystały szkoły w Osinach i Gadce, gdzie powstały kompleksy sportowe. Koszt każdego z nich to niemal milion złotych – powiedział wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn. – Cieszę się, że udało się zrealizować te obiekty, bo wcale nie jest tak łatwo przy budżecie, którym dysponuje gmina Mirzec, wygospodarować znaczące kwoty na wkład własny, żeby zrealizować tak wiele inwestycji.

Wójt Mirosław Seweryn powiedział, że nowy kompleks sportowy z pewnością przyczyni się do podniesienia kondycji fizycznej uczniów i dodał, że ma nadzieję, iż w Osinach powstanie drużyna piłkarka. Pogratulował przy okazji osiągnięć, jakie uczniowie z Osin odnoszą w siatkówce, także na arenie ogólnopolskiej.

Sukcesów inwestycyjnych gratulowała władzom gminy Mirzec Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.
- Skuteczność samorządów w sięganiu po pieniądze pozabudżetowe bardzo nam ułatwia pracę, bo nie mamy problemu z rozdysponowaniem środków. Wójt Mirosław Seweryn mocno lobbuje na rzecz swojej gminy i przy swoim samorządowym profesjonalizmie skutecznie po te pieniądze sięga. Cieszę się, że tak piękny obiekt będzie służył młodzieży. Dziękuję za wspaniałą konstruktywną współpracę – powiedziała Agata Binkowska i przekazała zestaw piłek na ręce uczniów Adama Rafalika i Aleksa Olesińskiego.

Nowe piłki przekazali także wójt Mirosław Seweryn i wiceprzewodniczący Rady Gminy Jan Zawisza. Odebrał je w imieniu społeczności szkolnej Damian Kaczmarski. Goście oraz uczeń szkoły Adam Rafalik zostali zaproszeni do uroczystego przecięcia wstęgi, a następnie ksiądz Dariusz Maciejczyk poświęcił boiska i bieżnię. Uczniowie w ramach podziękowania za piękny obiekt przekazali gościom bukiety kwiatów, po czym przedstawiciele gminnych władz zostali zaproszeni do osobistego wypróbowania nowych boisk. Krótkie mecze siatkówki z uczniami z Osin rozegrali wójt Mirosław Seweryn oraz radni z Osin Jan Zawisza i Marcin Driański. Na boisku piłkarskim pierwszego gola na bramkę strzelał wójt Mirosław Seweryn, bronił wiceprzewodniczący Rady Gminy Jan Zawisza. Z obiektów sportowych od razu skorzystali uczniowie, dla których nauczyciele przygotowali wiele gier i zabaw ruchowych.

Gadka
Ważna dla szkolnej społeczności uroczystość zgromadziła wielu gości. Przybyli wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Agata Binkowska, przewodnicząca Rady Gminy Mirzec Agnieszka Idzik – Napiórkowska, radny z Gadki, przewodniczący Komisji Zdrowia, Oświaty i Kultury Jan Raczyński, Agata Mundzik, kierownik Centrum Usług Wspólnych, ksiądz proboszcz z Gadki Henryk Kołaziński, Agnieszka Pogoda–Żak, przewodnicząca Rady Rodziców, sołtys Gadki Jadwiga Markiewicz i przewodnicząca Rady Sołeckiej Sylwia Błach. Gości przywitała dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gadce Lidia Drożdżał, która podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do powstania kompleksu sportowego. Dodała, że to wspaniały prezent na obchodzone niedawno stulecie szkoły.

Ksiądz Henryk Kołaziński poświęcił boiska i bieżnię. Wstęgę przecinali wszyscy zaproszeni goście oraz Bartosz Kępa, uczeń szkoły w Gadce.

Głos zabrał wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn. Przypomniał ile starań kosztowało uzyskanie dofinansowania z RPO na realizację programu „Rozwój ciała i umysłu”, dziękował za wsparcie władzom województwa świętokrzyskiego oraz radnym na czele z przewodniczącą Agnieszką Idzik–Napiórkowską i Janem Raczyńskim oraz życzył młodzieży szkolnej i społeczeństwu Gadki efektywnego korzystania z nowego obiektu. Wójt na ręce ucznia z Gadki Bartosza Kępy przekazał zestaw piłek. Piłki przywiozła też Agata Binkowska, swój zestaw przekazał radny Jan Raczyński. Agata Binkowska dziękowała za współpracę mirzeckiemu samorządowi i radnym Rady Gminy w Mircu, którzy zabezpieczyli pieniądze na wkład własny.

Zebrani goście obejrzeli program artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły. Dziewczęta śpiewały, dały pokaz akrobatyki oraz energetycznego tańca z pomponami, odbył się też pierwszy mecz na nowym boisku. Uczniów przygotowali: Krystyna Kaleta, Beata Paszkowska, Małgorzata Spadło i Michał Dudek.

Tekst i foto: Urząd Gminy w Mircu

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl