Czwartek, 6 sierpnia 2020
imieniny: Jakuba, Sławy, Sykstusa

Aktualności

Wizyta członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego w gminie Mirzec

18.10.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Inwestycje

Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego wizytowała we wtorek inwestycje w gminie Mirzec, które powstały przy udziale pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020.

 

 

Agata Binkowska wzięła udział w otwarciu dwóch kompleksów sportowych wybudowanych przy Szkołach Podstawowych w Gadce i Osinach w ramach programu „Rozwój ciała i umysłu - modernizacja i rozbudowa szkolnej infrastruktury sportowej wraz z wyposażeniem w sprzęt i materiały dydaktyczne” finansowanego z RPO. Gmina Mirzec w pełni skorzystała z możliwości, które dawał program. Pozyskała z niego 1,6 miliona złotych, przy czym całość inwestycji kosztowała 2,2 miliona złotych. Dzięki tym pieniądzom wybudowane zostały dwa kompleksy sportowe składające się z dwóch boisk oraz czterotorowych bieżni, wyposażone zostały pracownie przyrodniczo - matematyczne we wszystkich ośmiu gminnych szkołach oraz przebudowane wejście do sali gimnastycznej w Mircu, gdzie między innymi zamontowano windę dla osób niepełnosprawnych.

Oprócz kompleksów sportowych Agata Binkowska wraz z wójtem gminy Mirzec Mirosławem Sewerynem i przewodniczącą Rady Gminy w Mircu Agnieszka Idzik – Napiórkowską odwiedziła szereg innych inwestycji finansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Były to cztery szkoły po termomodernizacji – w Osinach, Trębowcu, Tychowie Nowym i Małyszynie, powstający Klub Tradycji i Nowoczesności w Ostrożance, przebudowywany budynek wielofunkcyjny „Niwy” w Tychowie Nowym.

Wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn podziękował za wsparcie ze strony samorządu województwa świętokrzyskiego i podkreślił, że gmina Mirzec zawsze stara się jak najbardziej efektywnie wykorzystywać możliwe dostępne fundusze unijne. Agata Binkowska gratulowała udanych inwestycji i podkreśliła gospodarność mirzeckiego samorządu, który potrafi zorganizować pieniądze na wkład własny do rozlicznych projektów pozabudżetowych, co pozwala gminie na zrównoważony rozwój.

Tekst i foto: Urząd Gminy w Mircu


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl