Środa, 26 lutego 2020
imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Strona główna

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Ćwiczenia dla dzieci i seniorów

16.10.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje

Zasady bezpiecznego korzystania z dróg, podstawy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, nauka podstaw samoobrony - takie zagadnienia poruszono podczas szkolenia z zakresu bezpieczeństwa dla uczniów szkół z gminy Mirzec.

 


Szkolenie instruktażowo – pokazowe „Razem bezpieczniej” przeprowadzone zostało w Mircu we wtorek 9 października. Brały w nim udział dzieci i młodzież ze wszystkich szkół w gminie, seniorzy oraz osoby niepełnosprawne.

Szkolenie zorganizowane zostało w ramach projektu „Bezpieczeństwo pieszych w bezpiecznej gminie”, na realizację którego gmina Mirzec otrzymała 50.000 złotych z rządowego programu przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020 finansowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Uczestników szkolenia przywitał Andrzej Kutwin, inspektor do spraw obronnych Urzędu Gminy w Mircu, który przedstawił założenia i cele szkolenia. Następnie głos zabrał wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, który przywitał uczestników szkolenia oraz przedstawicieli instytucji i organizacji odpowiedzialnych za przeprowadzenie szkoleń: policjantów z Posterunku Policji w Mircu z kierownikiem Łukaszem Grudniewskim na czele, policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, strażaków ochotników z OSP w Mircu i Trębowcu, członków Harcerskiej Grupy Ratowniczej z harcmistrzem Tomaszem Łebkiem, instruktorów samoobrony, pracowników Urzędu Gminy w Mircu i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Przebieg ćwiczeń obserwowała Ewa Mazurek, koordynator programu „Razem Bezpiecznej” ze Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Wójt Mirosław Seweryn dodał, że dzięki pieniądzom pozyskanym z ministerialnego programu w Mircu wybudowane zostaną dwa aktywne przejścia dla pieszych: jedno w centrum miejscowości, drugie naprzeciwko szkoły. Wójt życzył wszystkim uczestnikom, aby jak najpełniej skorzystali z przygotowanych zajęć profilaktycznych.

Uczestnicy zajęć zostali podzieleni na grupy. Najmłodsi – uczniowie klas I – IV przeszli na parking w centrum Mirca, gdzie zostało zorganizowane miasteczko rowerowe i instruktaż udzielania pierwszej pomocy. Starsi uczniowie poznawali w praktyce zasady resuscytacji krążeniowo – oddechowej oraz podstawowych technik samoobrony. Szkolenie zostało zorganizowane także dla grupy seniorów i osób niepełnosprawnych. W centrum Mirca stanął mobilny punkt udzielania pierwszej pomocy, gdzie informacje na temat RSO mogli uzyskać mieszkańcy gminy Mirzec.

Po zakończeniu ćwiczeń w amfiteatrze w Mircu odbyło się wręczenie nagród dla uczestników konkursów na temat bezpieczeństwa. W konkursie plastycznym nagrodzeni zostali: Julia  i  Anna Bilskie oraz Mateusz Wójcik z Małyszyna, Julia Stompor z Mirca, Natalia Płaneta z Tychowa Nowego, Amelia Pastuszka i Julia Sobczyk z  Gadki, Piotr Rułka z Trębowca, Piotr Rudziński i Wojciech Celuch z Tychowa Starego. Nagrody za przygotowane prezentacje multimedialne otrzymali: Mateusz Parszewski, Maciej Kozieł  i Piotr Franczyk z Małyszyna, Monika Duś z Mirca, Paulina Bernacka z Jagodnego, Kacper Stompor z Tychowa Nowego i Amelia Minda z Gadki. Nagrodę specjalną – bon na 500 złotych – otrzymała klasa VI z Gadki za przygotowanie filmu na temat bezpieczeństwa.

Tekst i foto: Urząd Gminy w Mircu

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171 wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 marta.ziomek@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174 wanda.wegrzyn@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl