Niedziela, 26 stycznia 2020
imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

Strona główna

Jubileusz KGW w Mircu

24.09.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Kultura

Koło Gospodyń Wiejskich z Mirca świętowało 3. rocznicę swego powstania.

 

 

 

Choć oficjalnie była to trzecia rocznica powstania koła, to powinno się raczej mówić o jego reaktywacji, bo przed kilkudziesięciu laty w Mircu gospodynie były zrzeszone w KGW i bardzo prężnie działały. Potem przyszły lata posuchy i gdy w sąsiednich wsiach gminy Mirzec Koła Gospodyń Wiejskich się odradzały, w Mircu w tym zakresie nic się nie działo aż do 18 września 2015r., kiedy to na powrót powstało KGW. Inicjatorką całego przedsięwzięcia była Alicja Dudek, zaś funkcję pierwszej przewodniczącej objęła Ewelina Rafalik. Panie wzięły się ostro do pracy. Pełno ich było w środowisku. Przebierały się za kolędników i odwiedzały Dom Pomocy Społecznej w Mircu, organizowały rozśpiewane kolędami opłatki, w domu kultury spotykały się na warsztatach rękodzieła, brały udział w ludowych festiwalach i przeglądach. Gmina Mirzec ufundowała im piękne stroje. Dziś koło ma nowy zarząd. Kieruje nim przewodnicząca Celina Seweryn. Zastępcą przewodniczącej jest Ewelina Rułka, a skarbnikiem Celina Niedziela.

W piątkowy wieczór panie spotkały się w Świetlicy Środowiskowej przy cieście i regionalnych potrawach, by wspólnie świętować trzeci rok działalności. Odwiedził je wójt Mirosław Seweryn, który życzył im harmonijnej współpracy dla dobra Mirca i gminy. Przewodnicząca Celina Seweryn podziękowała wójtowi za wspieranie działań koła i Piotrowi Gąsowskiemu za profesjonalną opiekę nad zespołem. Do życzeń kierowanych pod adresem jubilatek dołączyły się „Osinianki”. Gościły one na spotkaniu ze swą kierownik Barbarą Kwapisz. Jedna z solistek zespołu z Osin - Anna Piętak zaproponowała, by KGW Mirzec nazwać Prendosiami. Alicja Dudek z Mirca dokumentująca historię koła okolicznościowymi wierszami przeczytała utwór przygotowany specjalnie na tę okazję. O święcie KGW pamiętał również sołtys Marian Stompor.

Na uroczystości nie zabrakło wspaniałego tortu i pamiątkowego zdjęcia, a po nim radosnego śpiewu i zabawy do późnego wieczora.

Tekst i foto: Jacek Rafalski

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171 wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 marta.ziomek@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174 wanda.wegrzyn@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl