Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

Gimnazjaliści przedszkolakom

01.02.2012 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Przedszkolakom z Mirca nie obcy jest kontakt z literaturą dla dzieci. Spotykają się z nią niemal każdego dnia, ale utwory Jana Brzechwy w wykonaniu ich starszych kolegów z miejscowego gimnazjum były dla nich niecodzienną odmianą, dostarczyły im wielu  przeżyć, dotyczących  obcowania z szeroko rozumianą sztuką.

 

Uczniowie kl.Ia  Publicznego Gimnazjum  z Oddziałami Integracyjnymi im. Jadwigi i Józefa Prendowskich w Mircu, 31 stycznia br. w sposób profesjonalny zaprezentowali małą cząstkę twórczości Jana Brzechwy. Gimnazjaliści przygotowywali się pod czujnym okiem polonistki Iwony Gralec oraz pedagog Jolanty Zalewskiej.

"Kaczka Dziwaczka", "Koziołeczek", "Samochwała" czy "Leń" to tylko niektóre z wierszy będących dobrym materiałem na ujawnienie aktorskich zdolności młodych aktorów. Pełny zestaw rekwizytów umiejętnie dobranych do poszczególnych postaci, pozwolił dzieciom zrozumieć  przesłanie skierowane do nich od samego autora. Wszystkie przedszkolaki dobrze znają wiersze Jana Brzechwy, a mimo to z wielkim zainteresowaniem słuchały ich nowego wykonania prawie jak wytrawni widzowie. Równie ciekawie zabrzmiała muzyczna wersja utworów pt."Witajcie w naszej bajce" i "Na wyspach Bergamutach".

To nietypowe spotkanie z teatrem na pewno długo pozostanie w pamięci najmłodszych.

Wszystkim aktorom biorącym udział w tym wspaniałym przedsięwzięciu oraz ich pedagogom wdzięczne przedszkolaki składają serdeczne podziękowania.
Tekst: Regina Stachowicz
Foto: Wioletta Cioroch

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl