Wtorek, 26 maja 2020
imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Strona główna

Będą aktywne przejścia dla pieszych w Mircu

18.09.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje

Jeszcze w tym roku w Mircu postawną dwa aktywne przejścia dla pieszych sfinansowane z rządowego programu „Razem bezpieczniej”.

 

 

 

W czwartek 13 września wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn przy kontrasygnacie skarbnik Urzędu Gminy Mirzec Wandy Węgrzyn w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach podpisał umowę na dofinansowanie inwestycji  z wojewodą świętokrzyskim Agatą Wojtyszek. W spotkaniu uczestniczyli między innymi senator Krzysztof Słoń, komendant wojewódzki policji nadinspektor Dariusz Augustyniak, zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadier Robert Sabat oraz przedstawiciele samorządów i instytucji,  które otrzymały dofinansowania do zaplanowanych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Warto podkreślić, że w województwie świętokrzyskim w 2018 roku do programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020 złożonych zostało 39 projektów. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji do finansowania zakwalifikowało tylko 7 z nich.


Wśród najlepszych projektów jest projekt gminy Mirzec dotyczący budowy dwóch aktywnych przejść dla pieszych w Mircu. Gmina Mirzec otrzyma na ten cel 50.000 złotych dofinansowania na podniesienie bezpieczeństwa pieszych. Aktywne przejścia wyposażone w pulsatory umieszczone zostaną przy drodze wojewódzkiej 744 – jedno w centrum Mirca, drugie w pobliżu szkoły podstawowej.

- Droga krajowa 744 to droga o dużym natężeniu ruchu drogowego. Ma to znaczenie zwłaszcza w sąsiedztwie szkoły, której uczniowie na  lekcje wychowania fizycznego przechodzą na znajdujący się po drugiej strony drogi orlik. Wielokrotnie zwracaliśmy się do zarządcy drogi o budowę aktywnych przejść dla pieszych, ale do tej pory z powodu braku pieniędzy na ten cel nie udało się tego zrealizować. W porozumieniu ze Świętokrzyskim Zarządem Dróg Wojewódzkich, który jest zarządcą drogi 744, przygotowaliśmy projekt budowy aktywnych przejść dla pieszych z programu „Razem bezpieczniej”. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasz wniosek został zakwalifikowany do realizacji. Jestem przekonany, że już wkrótce mieszkańcy korzystający z nowych przejść dla pieszych będą czuć się na nich znacznie bezpieczniej – powiedział wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn.

Tekst i foto: Urząd Gminy w Mircu

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl