Niedziela, 23 lutego 2020
imieniny: Damiana, Romany, Florentyna

Strona główna

Modernizacja hali sportowej w Mircu

07.08.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje

Trwa przebudowa zaplecza sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Mircu. Po zakończeniu prac sportowcy będą mieć do dyspozycji nowe wejścia, klatkę schodową i odnowione sanitariaty.

 

 

 

Inwestycję prowadzi starachowicka firma MTM II, która plac budowy przejęła w pierwszej połowie kwietnia 2018 roku. Główny zakres prac to dobudowa klatki schodowej, przebudowa sanitariatów, budowa nowego wejścia do budynku, które ma służyć także jako wyjście ewakuacyjne.

Prace są w trakcie. Na ukończeniu są roboty przy przebudowie sanitariatów, w tym instalacji natrysków. Dobudowana została klatka schodowa od strony zachodniej, którą będzie można dostać się także na antresolę hali. W niezbędnym zakresie przebudowana została instalacja elektryczna, uzupełnione są posadzki w przebudowywanych sanitariatach. Na wykonanie czekają jeszcze prace wykończeniowe w dobudowanej klatce schodowej oraz wykonanie nowego wejścia od strony południowej. Prace przy modernizacji hali sportowej mają zakończyć się do 31 sierpnia 2018 roku. Zgodnie z przetargiem ich koszt to 393.424 złote.

Część tej kwoty to dofinansowanie, które gmina Mirzec otrzymała na realizację dużego programu „Rozwój ciała i umysłu - modernizacja i rozbudowa szkolnej infrastruktury sportowej wraz z wyposażeniem w sprzęt i materiały dydaktyczne". Wartość całego projektu to 2.649.698 złotych, przy czym unijne dofinansowanie z  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020 wyniosło 1.635.861 złotych.

Modernizacja hali sportowej to tylko część projektu i to nie najdroższa. W ramach tego samego programu do końca sierpnia przy Szkołach Podstawowych w Gadce i Osinach mają powstać nowoczesne kompleksy sportowe, w skład których wchodzić będą: wielofunkcyjne boisko oraz boisko piłkarskie do minipiłki nożnej i czterotorowa bieżnia ze skocznią i rozbiegiem. Kompleksy sportowe będą ogrodzone i wyposażone w piłkochywyty, a teren wokół nich estetycznie zagospodarowany. Powstaną między innymi trawniki, alejki i ławki, a kompleks sportowy zostanie objęty monitoringiem.

Trzecia część projektu jest już zrealizowana, a z jego efektów uczniowie korzystali już w roku szkolnym 2017/2018. Pracownie matematyczno – przyrodnicze we wszystkich szkołach w gminie zostały wyposażone w nowoczesne pomoce dydaktyczne. Do szkół zakupione zostały zestawy multimedialne czyli tablice interaktywne, wizualizery, projektory i laptopy dla nauczycieli. Szkoły otrzymały też wiele innych pomocy jak zestawy brył geometrycznych, mikroskopy, lupy, lornetki, modele anatomiczne, kompasy, stacje meteorologiczne, globusy, modele Układu Słonecznego, tablice edukacyjne, multimedialne atlasy do przyrody, multimedialne atlasy świata, magnetyczne przybory matematyczne oraz nowe meble do pracowni.

Tekst i foto: Urząd Gminy w Mircu

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171 wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 marta.ziomek@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174 wanda.wegrzyn@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl