Piątek, 24 stycznia 2020
imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

Strona główna

Festiwal Folkloru i Smaków

29.07.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Kultura

Miłośnicy ludowego śpiewania i grania spotkali się w Małyszynie na Festiwalu Folkloru.

 

 

 

Festiwal odbył się w ramach projektu „Ocalić tradycję o zapomnienia” przygotowanego przez Osińskie Stowarzyszenie Pasjonatów Rękodziełą „Kuźnia Arcydzieł”. Kolejną jego częścią będą warsztaty tkactwa i rękodzieła, które odbędą się 2 i 3 sierpnia w Osinach.

Festiwal otworzyli wójt Mirosław Seweryn, przewodnicząca Agnieszka Idzik-Napiórkowska oraz dyrektor Biblioteki i Ośrodka Kultury Gminy Mirzec Dorota Tomaszewska. Wójt Mirosław Seweryn podziękował prezes stowarzyszenia Janinie Piętak z Osin za cenną inicjatywę kulturalną, po czym rozpoczął się przegląd zespołów. Na miniscenie zlokalizowanej obok szkoły w Małyszynie wystąpiły następujące zespoły i kapele: Dolina Małyska z Małyszyna, Tychowianie z Tychowa Nowego, Fachmani z Osin, Cymbrzanki z Chlewisk, Kumosie z Gadki, Osinianki z Osin, Załawianki z Chlewisk, Trębolanki z Trębowca, KGW z Mirca, Grzybowianki z Grzybowej Góry, Jutrzenka z Ostrożanki, Kapela Sąsiedzi i Zespół Śpiewaczy Gromada z Tychowa Starego oraz zespół reprezentacyjny gminy Mirzec Ziemia Mirzecka. Zespołom z naszej gminy akompaniował na akordeonie Piotr Gąsowski. Imprezę prowadzoną przez Iwonę Seweryn nagłośnił Piotr Spadło. Festiwal chroniły służby dbające o bezpieczeństwo i zdrowie jego uczestników.

Najmłodszymi, których nie interesowały ludowe melodie, opiekowało się znakomite trio trzech animatorek zabaw i sztuki z Bajkowej Krainy z Kielc. Panie Aleksandra i Martyna potrafiły przez kilka godzin skupić uwagę maluchów na grach i zabawach. Natomiast pani Janina wyczarowywała na rękach i buziach dzieci prawdziwe arcydzieła sztuki.

Po przeglądzie przyszedł czas na gwiazdę wieczoru Folk Kapelę Goralska Hora. Prawdziwi górale porwali do tańca i śpiewu kilkusetosobową widownię.

Festiwalowi Folkloru towarzyszył także Festiwal Smaków. Panie z domu kultury zaserwowały publiczności wspaniały kapuśniak, smalec z chlebem, całą gamę ciast i kiełbaski z grilla. Zabawa trwała niemal do północy.

Tekst i foto: Jacek Rafalski

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171 wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 marta.ziomek@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174 wanda.wegrzyn@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl