Czwartek, 13 sierpnia 2020
imieniny: Diany, Hipolita, Kasjusza

Strona główna

Wielki sukces! Dwie Złote Jodły dla naszych harcerek!

23.07.2018 | Napisał: Urzad Gminy Mirzec | Kategoria: Informacje

Wielki sukces mirzeckich zespołów na 45. Międzynarodowym Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2018. Obydwa zdobyły Złote Jodły w swoich kategoriach!

 

 

Ze Złotymi Jodłami z kieleckiego festiwalu wróciły dziewczyny z Zespołu „Happy” i 104 Artystycznej Drużyny Harcerskiej. Instruktorami muzycznymi obydwu grup są Małgorzata i Piotr Spadłowie.

- Pojechaliśmy dobrze przygotowani, zdając sobie sprawę z tego jak wysoki jest poziom wykonań na międzynarodowym festiwalu. Nikt nie mówił głośno, ale po cichu liczyliśmy może na Srebrną Jodłę, może na Brązową, ale nie nastawialiśmy się na to, że na pewno zdobędziemy nagrodę. Wyszliśmy z założenia, że lepiej miło się rozczarować - mówiła po festiwalu Małgorzata Spadło.

Obydwa zespoły na scenie na kieleckiej Kadzielni wystąpiły w sobotę 11 lipca podczas koncertu ”Gospodarze Gościom”. Prawo do występu wśród najlepszych grup regionu dziewczyny wywalczyły sobie podczas VI Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcogranie”, który na początku kwietnia odbył się w Starachowickim Centrum Kultury.

W Kielcach, oprócz występu w koncercie „Gospodarze Gościom” obydwa zespoły wzięły udział w przesłuchaniu koncertowym. Zespół „Happy” wystąpił w Kielcach w składzie: Alicja Kukla, Oliwia Dolega, Aleksandra Stępień, Lena Spadło, Julia Gwóźdź, Zuzanna Gwóźdź, Oliwia Pisarska, Aleksandra Stompor i Karolina Niewczas. W skład 104 Artystycznej Drużyny Harcerskiej weszły: Maja Pastuszka, Diana Romanowska, Klaudia Seweryn, Diana Obara, Zuzanna Stompor, Wioletta Kwapisz i Maja Pocheć. Oba zespoły podczas koncertu „Gospodarze Gościom” wsparł swoim śpiewem Mikołaj Paszkowski. Do soboty 21 lipca dziewczyny czekały na werdykt. Ku wielkiej radości wszystkich obydwie grupy zdobyły równorzędne, najwyższe wyróżnienie w swoich kategoriach – Złote Jodły.

- Było ogromne zaskoczenie, bo nie mierzyliśmy aż tak wysoko. Było wzruszenie, radość, euforia i łzy szczęścia. Dziewczyny odebrały nagrody w trakcie Koncertu Laureatów, w którym także brały udział. Zespół „Happy” zaśpiewał „Do końca świata”. Partie solowe wykonały Zuzanna Gwóźdź i Lena Spadło. 104 Artystyczna Drużyna Harcerska zaśpiewała „Tam gdzie woda i las”, a partie solo wykonała Diana Obara. Dostaliśmy ogromne brawa – powiedziała Małgorzata Spadło.

- Jesteśmy wszyscy dumni i przeszczęśliwi. Bardzo dziękujemy za wsparcie finansowe wójtowi gminy Mirzec Mirosławowi Sewerynowi a także dyrektor Biblioteki i Ośrodka Kultury w Mircu Dorocie Tomaszewskiej oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Mircu Alicji Raczyńskiej. Dzięki ich pomocy mogliśmy zorganizować wyjazdy do Kielc. Dziękuję też za pomoc rodzicom śpiewających dziewcząt. Na ich wsparcie również zawsze możemy liczyć – powiedziała Małgorzata Spadło.

Małgorzata i Piotr Spadłowie w swoim instruktorskim dorobku mieli dotychczas kilka Brązowych i Srebrnych Jodeł oraz jedną Złotą Jodłę. W tym roku po raz pierwszy z harcerskiego festiwalu wrócili z tak imponującym dorobkiem, przywożąc dwa najwyższe wyróżnienia.

Młodym artystom, ich instruktorom i rodzicom serdecznie gratulujemy!

 

Tekst: Urząd Gminy w Mircu
Foto: Echo Dnia/Anna Bilska oraz Przemysław Sękowski/własność Chorągiew Kielecka im. S. Żeromskiego Związku Harcerstwa Polskiego

 


Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję



Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję






Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007




Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl





Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl