Czwartek, 13 sierpnia 2020
imieniny: Diany, Hipolita, Kasjusza

Strona główna

Harcerze z Mirca na koncercie Gospodarze Gościom

17.07.2018 | Napisał: Urzad Gminy Mirzec | Kategoria: Informacje

Dwa mirzeckie zespoły oraz soliści  z gminy Mirzec zaprezentowali swoje umiejętności podczas sobotniego koncertu Gospodarze Gościom w kieleckim Amfiteatrze Kadzielnia.

 

 

W ramach koncertu Gospodarze Gościom „100 na 100 Pod Lilii Znakiem”, który zainaugurował 45. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2018  w stolicy województwa świętokrzyskiego wystąpiły Zespół Happy oraz 104 Artystyczna Drużyna Harcerska, wzmocnieni przez utalentowanych solistów z gminy Mirzec. Koncert Gospodarze Gościom, zorganizowany w ramach obchodów stulecia niepodległości oraz stulecia powstania Związku Harcerstwa Polskiego, jest podsumowaniem przeglądów artystycznych, w których w poprzednich miesiącach brali udział młodzi artyści.

Działający przy Bibliotece i Ośrodku Kultury w Mircu Zespół „Happy” jest laureatem VI Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcogranie”, który w dniach 7 i 8 kwietnia odbył się w Starachowickim Centrum Kultury. Dziewczyny, które tworzą grupę wyśpiewały wtedy pierwsze miejsce w kategorii zespołów do 14 roku życia. W skład zespołu wchodzą: Alicja Kukla, Oliwia Dolega, Aleksandra Stępień, Lena Spadło, Julia Gwóźdź, Zuzanna Gwóźdź, Oliwia Pisarska, Aleksandra Stompor i Karolina Niewczas. Na tym samym festiwalu, w kategorii do 21 lat, drugie miejsce zajęły dziewczyny ze 104 Artystycznej Drużyny Harcerskiej działającej przy Szkole Podstawowej w Mircu. W Kielcach wystąpiły: Maja Pastuszka, Diana Romanowska, Klaudia Seweryn, Diana Obara, Zuzanna Stompor, Wioletta Kwapisz i Maja Pocheć. Instruktorami muzycznymi obydwu formacji są Małgorzata i Piotr Spadłowie.

- W koncercie Gospodarze Gościom nasze zespoły wystąpiły kilkukrotnie. Dodatkowo w czasie zgrupowania przed koncertem obydwa zespoły wzięły udział w przesłuchaniach konkursowych. Nagrodami są Złote, Srebrne i Brązowe Jodły. Trzymamy kciuki za nasze dziewczyny, wyniki zostaną ogłoszone w sobotę 21 lipca podczas Koncertu Galowego Laureatów, w którym także obydwa nasze zespoły biorą udział – podkreśliła Małgorzata Spadło i w imieniu własnym i członkiń zespołów podziękowała  wójtowi gminy Mirzec Mirosławowi Sewerynowi za zorganizowanie wyjazdu do Kielc.

W koncercie Gospodarze Gościom, który odbył się 14 lipca, 104 Artystyczna Drużyna Harcerska zaśpiewała „Znów zabłysną światła” oraz „Dziewczyna z granatem”. W drugim utworze partie solowe wykonywała Diana Romanowska. Zespół Happy z kolei wykonał „Ja się nie boję”, a Diana Obara solo zaśpiewała „Zielony płomień”. Obydwa zespoły udowodniły, że łącząc siły tworzą zupełnie nową i zaskakującą jakość. Dziewczyny z Zespołu „Happy” i 104 Artystycznej Drużyny Harcerskiej wspólnie wykonały „Wolność” Marka Grechuty. Podczas tego wykonania partie solowe zaśpiewali Maja Pastuszka oraz Mikołaj Paszkowski.

Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w sobotnim konkursie!

Tekst: Urząd Gminy w Mircu
Foto: Przemysław Sękowski, własność zdjęć: Chorągiew Kielecka im. S. Żeromskiego Związku Harcerstwa Polskiego


Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl