Sobota, 19 września 2020
imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

Strona główna

W niecodzienny sposób poznawali historię Mirca

17.07.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje

Grupa młodzieżowa PLiS w składzie: Zuzanna Gieras, Krzysztof Rokita, Katarzyna Dudek i Klaudia Barszcz w ramach Młodzieżowego Programu Grantowego "Mania Działania" w minioną sobotę 14 lipca 2018r. zorganizowała grę plenerową pt. „Poznaj swój Mirzec”.

 

 

Pomysłodawcy i organizatorzy gry, grupa PLiS wzięła swą nazwę od pierwszych liter nazwisk historycznych postaci, którym poświęcone zostało popołudnie (Prendowscy, Langiewicz i Spytkowie). W grze wzięło udział 9 drużyn, w każdej po 3 osoby - młodzież w wieku 13-25 lat. Kilkunastu aktorów wcielało się w role postaci historycznych, które zapisały się na kartach mirzeckiej historii, takie jak: generał Marian Langiewicz, Kamila i Józef Spytkowie oraz Jadwiga i Józef Prendowscy. Poszczególne drużyny, poruszając się po Mircu na rowerach, musiały dotrzeć do wyznaczonych miejsc, a tam wykonać zadania związane z historią Mirca, za które zdobywały punkty. Napotkane postacie opowiadały swoje historie i dawały wskazówki na dalszą podróż.

Było to połączenie dobrej zabawy, nauki historii oraz ruchu na świeżym powietrzu.

Zwyciężyła grupa Turbo Dziki w składzie: Kamila Barszcz, Julia Rafalska, Norbert Turek, zaś 2 i 3 miejsce zajęli Spice Girls (Wiktoria Nadgrodkiewicz, Aleksandra Niewczas, Julia Krzemińska) oraz Bojcory (Ola Spadło, Ola Strzelec oraz Paweł Niedziela). Było o co powalczyć. Główną nagrodą jest wejściówka na cały dzień do Energylandii w Zatorze.

Przebieg gry plenerowej obserwowali radny Piotr Kruk i wójt Mirosław Seweryn, który na podsumowaniu podkreślił kreatywność, pomysłowość i sprawność młodych organizatorów tego niecodziennego wydarzenia. W podsumowaniu wzięła udział także Julia Dziuba z Regionalnego Centrum Wolontariatu z Kielc.

Nad bezpiecznym przebiegiem gry czuwali druhowie z jednostki OSP w Mircu.
Sprawozdanie z jej przebiegu zamieściło na falach eteru Polskie Radio Kielce.

Tekst: Daniel Mytnik
Foto: Jacek Rafalski

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl