Wtorek, 11 sierpnia 2020
imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji

Strona główna

Nasza reprezentantka w Młodzieżowym Sejmiku Wojewódzkim

13.07.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje

Dominika Chmielewska z Tychowa Starego reprezentuje gminę Mirzec i powiat starachowicki w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

 

 


Dominika jest jedyną młodzieżową radną Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z terenu gminy Mirzec. Jak sama mówi o sobie, zawsze była osobą aktywną społecznie. W Szkole Podstawowej w Tychowie Starym brała udział w pracach Samorządu Szkolnego. Podobnie było w kolejnej placówce, do której uczęszczała – Gimnazjum nr 1 w Starachowicach. Jako uczennica Gimnazjum nr 1 startowała z powodzeniem do Młodzieżowej Rady Miasta w Starachowicach. Od maja 2018 roku jest przewodniczącą Młodzieżowej Rady w Starachowicach.

Od września 2017 roku Dominika jest uczennicą klasy o profilu matematyczno – fizycznym w II Liceum Ogólnokształcącego imienia Stanisława Staszica w Starachowicach. W pierwszej klasie została wiceprzewodniczącą Parlamentu Uczniowskiego. W maju tego roku została wybrana radną do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Młodzi radni – 35 osób z województwa świętokrzyskiego - zostali zaprzysiężeni 5 czerwca.

- Do tej pory mieliśmy kilka spotkań i jedno posiedzenie. Bardzo podoba mi się atmosfera, w której się spotykamy. Młodzieżowy Sejmik Województwa Świętokrzyskiego będzie opiniować projekty Sejmiku Województwa, które dotyczą młodzieży, ale może też wypracowywać i przedstawiać własne pomysły. Bardzo podoba mi się otwarcie na młodzież ze strony władz województwa – podkreśla Dominika.

Dominika ma jeszcze jedną wielką pasję. To muzyka. Tychowianka jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej pierwszego stopnia w Starachowicach w klasie wiolonczeli. Obecnie kończy naukę w Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu drugiego stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim w klasie wokalu i jak mówi – zamierza kontynuować swoją przygodę z muzyką.

Dominice serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

Tekst: Urząd Gminy w Mircu

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl