Niedziela, 18 listopada 2018
imieniny: Klaudyny, Romana, Filipiny

Strona główna

Społecznie dla swojej wsi

05.07.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje

Relacja z realizacji inicjatyw lokalnych.

 

 

 

W ostatnich dniach zakończyły się dwie spośród sześciu tegorocznych inicjatyw lokalnych. W Mircu Malcówkach został wykonany ogród żwirowy. Prace na działce gminnej po byłej przepompowni miały miejsce w czerwcu br. i obejmowały szereg działań: zakupiono m.in. żwir dekoracyjny, zrębki i ławki. Mieszkańcy w czynie społecznym przygotowali podłoże, rozsypali żwir biały i grafitowy, ustawili ławki i uporządkowali teren. Wykonany ogród można było podziwiać podczas tegorocznej Janówki. Inicjatorem i pomysłodawcą inicjatywy pn. „Wykonanie żwirowego ogrodu na działce gminnej w miejscowości Mirzec Malcówki” była pani Joanna Stępień, która wraz z mieszkańcami wsi Malcówki złożyła i realizowała to zadanie. Pani Joanna wyraża wdzięczność mieszkańcom, którzy nie tylko aktywnie włączyli się w realizację pomysłu, ale również tym, którzy dbają o to miejsce na co dzień.

Również na działce gminnej położonej między ul. Langiewicza a Poddąbrową trwały w ostatnich dniach intensywne prace związane z realizacją inicjatywy pn. „Nasadzenie zieleni na działce gminnej w miejscowości Mirzec Poddąbrowa”. Inicjatorem tej inicjatywy jest sołtys Mirca I Marian Stompor. Zadanie polegało na zakupie i nasadzeniu tuj wzdłuż ogrodzenia. Dzięki zaangażowaniu licznej grupy mieszkańców prace zostały szybko zakończone. Wyniki realizacji inicjatywy można podziwiać już w najbliższą sobotę podczas organizowanego przez sołtysa ogniska. Marian Stompor wespół z przewodniczącą rady sołeckiej Alicją Dudek dziękuje mieszkańcom z liczne przybycie, które przerosło jego oczekiwania.

W trakcie realizacji są inicjatywy: „Naprawa schodów wejściowych i modernizacja świetlicy w remizie OSP w Tychowie Starym”. Uzupełnienie strojów dla Zespołu Folklorystycznego „Tychowianie” z Tychowa Nowego. „Zorganizowanie i przeprowadzenie obchodów 100. rocznicy powstania Szkoły Podstawowej w Gadce połączone z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę” oraz „Budowa podjazdu dla niepełnosprawnych przy wejściu do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Jagodnem”.

Wójt Mirosław Seweryn dziękuje wszystkim społecznikom za działanie na rzecz lokalnych społeczności. Ludzie, którzy społecznie włączają się w różnorodne inicjatywy, budują między sobą trwałe relacje. Ich miejscowości pieknieją. Zadaniem gminy jest wspieranie takich inicjatyw.

Tekst i foto: Urząd Gminy w Mircu

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171


Sekretarz gminy

Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173

Przewodnicząca Rady Gminy w Mircu
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Wiceprzewodniczący Rady Gminy
Jan Zawisza

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174

Adres Urzędu Gminy w Mircu

ug_mirzec@poczta.onet.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski - admin@
mirzec.pl