Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

Czerwcowe wieści z mirzeckiego przedszkola

04.07.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Czerwiec obfitował w wiele ważnych dla przedszkolaków wydarzeń.

 

 

 


Dzień Dziecka

W przedszkolu ten radosny dla najmłodszych dzień przebiegał pod hasłem dobrej zabawy, w której uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup wiekowych.  Działo się to 4 czerwca. Wielkie świętowanie rozpoczęło się w sali rekreacyjnej, gdzie artystki ze skarżyskiego „Kuleczkowa” miały pełne ręce roboty, bowiem malowały twarze na życzenia maluchów. Dalszą część dnia najmłodsi spędzili przy zabawie na placu przedszkolnym. Najwięcej atrakcji dostarczyło dzieciom puszczanie baniek mydlanych. O życzeniach dla najmłodszych nie zapomniał wójt gminy Mirzec Miroslaw Seweryn, który podobnie jak i dyrektor przedszkola Renata Koriat złożył dzieciom serdeczne życzenia z okazji ich święta, obdarowując je słodyczami. Uroczystość zorganizowały Ewelina Zaborska i Iwona Strzelec.

Dzień Sportu

12 czerwca 5- i 6-latki z grup „Krasnoludki” i „Biedronki” wzięły udział w zawodach sportowych „Więcej ruchu dla maluchów” w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Tym razem miejscem sportowych zmagań był teren rekreacyjny położony na Poddąbrowie. Dzieci uczestnczyły w wielu konkurencjach. Były wśród nich: biegi sprinterskie, biegi z przeszkodami, rzuty do celu, strzelanie goli do bramki, biegi przez płotki, wyścigi na czworakach. Nie zabrakło również zabaw i gier zręcznościowych oraz ruchowych. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych konkurencjach otrzymali pamiątkowe dyplomy i gratulacje. Nad organizacją i przebiegiem zawodów czuwały dyrektor przedszkola Renata Koriat, Regina Stachowicz oraz Ewelina Maleta.

Pokaz tańca
Przedszkolaki uczęszczające na dodatkowe zajęcia rytmiczno-taneczne prowadzone przez instruktorkę Ewę Markowską 15 czerwca dały popis swoich tanecznych umiejętności, bowiem w tym dniu w sali rekreacyjnej przedszkola odbył się pokaz tańca dla rodziców. Tancerze prezentowali się wspaniale, a dodatkowe rekwizyty uatrakcyjniały ich występ. Maluchy z grup „Jagódki” i : Pszczółki” zaprezentowały się w tańcu ze wstążkami, country oraz schokolade. Starsi z grup „Krasnoludki” i „Biedronki” oprócz ostatniego opanowały do perfekcji rock and rolla, za co zostały nagrodzone przez publiczność gromkimi brawami.

Dzień Otwarty
Wszystkie maluchy, które zamierzają zostać po wakacjach przedszkolakami 18 czerwca po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola, by poznać miejsce przyszłych zabaw, nowe koleżanki i nowych kolegów. Dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych i integracyjnych razem z rodzicami oraz rówieśnikami z grupy „Pszczółki”. Każde z nich musiało wykazać się również umiejętnościami manualnymi i dobrą sprawnością ruchową. Były także zabawy na placu przedszkolnym oraz zwiedzanie pomieszczeń przedszkola. Nie obyło się bez niespodzianek dla małych gości. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Nad jego organizacją i przebiegiem czuwały Iwona Strzelec i Jolanta Mundzik. Serdecznie zapraszamy przyszłych przedszkolaków do wspólnej zabawy we wrześniu.

Bezpieczne wakacje
W ostatnim tygodniu przed wakacjami, a dokładnie 19 czerwca przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu z policjantami dzielnicowymi naszej gminy, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa. Najmłodsi przypomnieli i utrwalili sobie zasady bezpiecznej zabawy. Dowiedzieli się równie, że nie trzeba ufać nieznajomym a także obcym zwierzętom. Demonstrowali bezpieczną postawe, jaką należy przyjąć w kontakcie z groźnym psem. Nie zabrakło również wskazówek dotyczących bezpiecznego zachowania w pobliżu zbiorników wodnych. Policjanci ostrzegali dzieci przed niebezpieczeństwem w kontakcie z maszynami rolniczymi w okresie żniw oraz tłumaczyli, jak należy się zachować w czasie burzy. Serdecznie dziękujemy asp. Mariuszowi Dujce oraz mł. asp. Marcinowi Markowskiemu za wiele cennych rad, które pomogą przedszkolakom bezpiecznie spędzić wakacje. Spotkanie zorganizowała Halina Sobczyk.

Pożegnalne grillowanie
Najstarsza grupa przedszkolaków, która po wakacjach rozpocznie naukę w szkole wzięła udział w pożegnalnym spotkaniu integracyjnym. Działo się to 19 czerwca w godzinach popołudniowych. Miejscem spotkania był plac zabaw przy mirzeckim domu kultury. Oprócz zabaw ruchowych, gier zespołowy „Biedronki” spotkały się razem ze swoimi wychowawczyniami,  wspominając minione lata spędzone w przedszkolu. Dla wszystkich uczestników przewidziano kiełbaski pieczone na grillu oraz słodycze. Na koniec 6-latki zaśpiewały kilka piosenek, których nauczyły się w przedszkolu. Spotkanie zorganizowały dyrektor Renata Koriat i Regina Stachowicz wraz z Eweliną Maletą oraz Andrzejem Barszczem.

Spotkanie ze strażą pożarną
20 czerwca przedszkolaków odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mircu. Maluchy uzyskały informacje na temat charakteru pracy strażaka. Dowiedziały się również w jaki sposób zapobiegać pożarom i jak należy się zachować w czasie pożaru. Największe zainteresowanie maluchów wzbudził wóz strażacki wyposażony w sprzęt do gaszenia i akcji ratunkowych. Strażacy dokładnie opisywali i prezentowali sposób wykorzystywania poszczególnych jego elementów. Na koniec każdy przedszkolak mógł wejść do wozu strażackiego, co było nie lada atrakcją. Serdecznie dziękujemy młodym strażakom za poświęcony czas i przekazaną wiedzę na temat pożarnictwa. Spotkanie zorganizowała Halina Sobczyk.

Pożegnanie przedszkola
22 czerwca w sali rekreacyjnej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Oprócz najmłodszych byli na nim obecni ich rodzice oraz cała kadra pedagogiczna. Spotkanie rozpoczęło się krótkim przemówieniem, które wygłosiła dyrektor przedszkola Renata Koriat. Podsumowała miniony rok obfitujący w wiele różnorodnych wydarzeń. Podziękowała również rodzicom, nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym za dobra współpracę. Cieple słowa skierowała również do najstarszych przedszkolaków, życząc im wielu sukcesów w nowej edukacji szkolnej. Część artystyczną rozpoczęli najmłodsi z grup „Jagódki” i „Pszczółki”, po nich zaś wystąpiły 5- i 6-latki, a wśród nich absolwenci, dla których był to pożegnalny występ w przedszkolu. Dzieci pozostające w placówce wierszem i piosenką pożegnały starsze koleżanki i  kolegów, wręczając  im pamiątkowe upominki. Przedszkolaki otrzymały dyplomy podsumowujące ich roczną, przedszkolną edukację oraz miłe niespodzianki, które nie pozwolą im zapomnieć o przedszkolu. Wszystkim przedszkolakom życzymy słonecznych  wakacji, zaś absolwentom dodatkowo wielu sukcesów w szkole.

Tekst: Regina Stachowicz
Foto: Ewelina Zaborska, Ewelina MaletaPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl