Poniedziałek, 25 maja 2020
imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Strona główna

Filatelistyczne podsumowania

04.07.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje

18 czerwca 2018 roku nastąpiło uroczyste zakończenie Młodzieżowej Wystawy Filatelistycznej "Debiuty XX - Koszalin 2018" III stopnia o zasięgu krajowym. Uczniowie z Koła Filatelistycznego "Klaserek Ali" działającego przy Bibliotece i Ośrodku  Kultury Gminy Mirzec  zdobyli  na wystawie filatelistycznej  medale i puchary.

 

Wystawa miała miejsce w Koszalinie i była kolejną, na której Gabriela Pomorska uczennica klasy III mirzeckiego gimnazjum zdobyła medal pozłacany i puchar. Eksponat nosił tytuł ,,Pradziadek jeździł karetą, rowerem, a ja latam helikopterem”. Zbiór ten otrzymał już złoty i kilka srebrnych medali na wystawach okręgowych i ogólnopolskich. Za każdym razem jest wzbogacany, umieszczane są w nim nowe, ciekawsze i cenniejsze walory filatelistyczne. Jakub Kawałek uczeń klasy II Gimnazjum w Starachowicach za eksponat ,,Piłka jest okrągła, a bramki są dwie” otrzymał medal duży srebrny i puchar. Wiktor Myszka uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej im. K. Kupczyka w Tychowie Starym za eksponat „A wszystko zaczęło się w samym sercu rodziców” otrzymał medal duży srebrny i puchar. Jeremi Dygas uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej im. K. Kupczyka w Tychowie Starym za eksponat  ,,W leśniczówce u mojego taty" otrzymał medal  srebrny.

Młodzi filateliści otrzymali również nagrody rzeczowe. Warto zauważyć, że na otwarciu i zamknięciu wystawy był w użyciu datownik okolicznościowy, wydane też zostały trzy kartki okolicznościowe i cztery znaczki spersonalizowane.

Do koła należą uczniowie Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym i uczniowie z gimnazjów w Mircu i w Starachowicach oraz uczniowie ze szkół średnich. Prowadząca koło Ala Bonio nauczycielka  języka polskiego i historii ze Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym jest dumna z osiągnięć swoich podopiecznych. Sukcesy koła docenili również wójt Mirosław Seweryn, dyrektor BiOKGM Dorota Tomaszewska i dyrektor Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym Beata Witkowska.

Tekst i foto: Aleksandra Krakowiak

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl