Wtorek, 21 stycznia 2020
imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

Strona główna

Szkolne wieści z Małyszyna

03.07.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Zbliżający się koniec roku szkolnego i perspektywa  niedalekich wakacji nie rozleniwiła uczniów Szkoły Podstawowej w Małyszynie, którzy do końca z zaangażowaniem brali udział w różnego rodzaju konkursach, odnosząc w nich sukcesy.

 

 

Uczennica klasy VI Paulina Śpiewak oraz uczeń klasy VII  Mateusz Parszewski  wzięli udział w konkursie „Niepodległa - tak ją czuję”. Ich zadaniem było przedstawienie osoby, która zasługuje na miano bohatera naszej gminy, żyjącej  na przestrzeni ostatnich stu lat. Paulina Śpiewak przybliżyła życiorys swojego sąsiada Jana Myszki, a Mateusz Parszewski opisał działalność Jana Dygasa z Gadki przyjaciela swojego dziadka.  Obydwie prace znalazły się w finale. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 19 maja podczas Nocy Muzeów w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Finaliści otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy, Mateusz - wyróżnienie.  Wszyscy finaliści w nagrodę wyjechali 8 czerwca na wycieczkę "Śladami Józefa Piłsudskiego" do Warszawy. Prace naszych uczniów znajdą się w albumie ,,Słownik miejsc i bohaterów nieoczywistych” wydanym z okazji 100-lecia  odzyskania niepodległości.

Reprezentanci Szkoły Podstawowej w Małyszynie po raz kolejny wzięli udział w Gminnych Konkursach z Matematyki i Przyrody – „As” dla uczniów klas V organizowanych pod patronatem Wójta Gminy Mirzec.  W konkursie przyrodniczym  naszą szkołę reprezentowali: Piotr Franczyk (II miejsce) i Daniel Gizan, który uzyskał maksymalną liczbę punktów z pośród wszystkich uczestników konkursu i zajął I miejsce. W konkursie matematycznym Daniel Gizan  uzyskał maksymalną liczbę punktów  i  nie popełniwszy żadnego błędu,  uzyskał zaszczytny tytuł „Asa Matematyki”.

Uczeń klasy VI Maciej Kozieł reprezentował szkołę w XI Gminnym Konkursie Języka Angielskiego zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Mircu. W efekcie konkursowych zmagań, w których wzięli udział uczniowie ze szkół z terenu gminy Mirzec, Maciek zajął III miejsce.

W niedzielę 17 czerwca uczennica Paulina Śpiewak wzięła udział w II Ogólnopolskim  Biegu po Ziemi Mirzeckiej.  Bieg dla uczniów klas V – VII szkół podstawowych rozgrywany był w na trasie tysiąca metrów. Wśród dziewcząt w tej kategorii  wiekowej Paulina po raz kolejny przyniosła szkole powód do dumy, zajmując II miejsce.

Gminny konkurs plastyczny ogłoszony przez wójta gminy Mirzec Mirosława Seweryna pod tytułem „Segregacja odpadów w moim domu” przyniósł kolejne sukcesy. Uczennica Julia Okrutny zajęła I miejsce kategorii uczniów klas 0 – III.  W kategorii uczniów klas IV – VII Maciej Kozieł zdobył II miejsce. Nagrody wręczyli im wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn oraz Łukasz Zaręba pracownik Urzędu Gminy w Mircu.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia w następnym roku szkolnym.

Tekst i foto: Aneta Kozieł

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171 wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 marta.ziomek@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174 wanda.wegrzyn@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl