Wtorek, 21 stycznia 2020
imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

Strona główna

Na początek lata

29.06.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Kultura

Od 2012r. pod koniec czerwca w Centrum Twórczości Ludowej w Osinach odbywa się cykliczna impreza zatytułowana „Osińskie Śpiewanie na Początek Lata”.

 


W tym roku odbyła się w czwartkowe popołudnie 28 czerwca. Na wieczór pełen piosenek przybyli: wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn z małżonką, przewodnicząca Rady Gminy w Mircu Agnieszka Idzik-Napiórkowska, przewodniczący komisji kultury Jan Raczyński, ks. proboszcz osińskiej parafii Dariusz Maciejczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Osinach Zofia Siwiec, dyrektor BiOKGM Dorota Tomaszewska, sołtys Roman Stompór, prezes miejscowej jednostki dh Marcin Gibała i mieszkańcy wsi.

Przybyłych powitała organizatorka spotkania Iwona Seweryn i przekazała mikrofon uroczym prezenterkom ze szkoły w Osinach Marcie Tomaszewskiej i Nikoli Stachowicz, które z przedstawiały artystów, jacy zaprezentowali się na scenie, a byli to:
- Śpiewające Chochliki kierowane przez Iwonę Seweryn;
- Trębolanki i Osinianki, które występowały również razem jako Zespół Ludowy Ziemi Mirzeckiej z akompaniamentem kierownika artystycznego zespołów Piotra Gąsowskiego;
- Julia Piasek;
- Dorota Bębas;
- Hania Gibała;
- Irena Zakrzewska;
- Marysia Tomaszewska;
- Hania Seweryn oraz Irmina Gibała;
- Ada Stompór;
- Gabrysia Kwapisz i jedyny solista Krzyś Iwański.

W sumie widzowie wysłuchali 24 piosenek. Każdy z zespołów oraz solistów nagrodzony został rzęsistymi brawami. Przeważały ludowe melodie, ale młodzież chętnie sięgała po znane przeboje muzyki popularnej.

Panie z KGW Osinianki podziękowały za opiekę nad zespołami folklorystycznymi panu Piotrowi Gąsowskiemu, który otrzymał wspaniały bukiet kwiatów w przededniu swych imienin, o których jego podopieczne zawsze pamiętają.

Za artystyczny wieczór podziękował Iwonie Seweryn oraz wszystkim artystom wójt Mirosław Seweryn, życząc najmłodszym wykonawcom udanych wakacji.

Tekst i foto: Jacek Rafalski

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171 wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 marta.ziomek@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174 wanda.wegrzyn@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl