Poniedziałek, 6 kwietnia 2020
imieniny: Izoldy, Celestyny, Ady

Strona główna

Historyczny sukces mirzeckich siatkarzy

28.06.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Sport

Powody do dumy mają zawodnicy drużyny siatkarskiej ze Szkoły Podstawowej w Mircu. W Głuchołazach wywalczyli trzecie miejsce w Polsce.

 

 

 

Pierwsze półrocze 2018 roku było bardzo pomyślne dla mirzeckich siatkarzy. Drużyna prowadzona przez Przemysława Strabanika i Piotra Spadło wygrała wszystkie turnieje w województwie i świetnie zaprezentowała się na arenie krajowej, promując gminę Mirzec.

Największym sukcesem zawodników było zdobycie trzeciego miejsca w Polsce w Finale Igrzysk w Minipiłce Siatkowej Chłopców, który odbywał się w dniach od 24 do 27 maja w Głuchołazach. Uczniowie Szkoły Podstawowej imienia Kamili i Józefa Spytków w Mircu pojechali na finał ogólnopolski jako zwycięzcy Finału Wojewódzkiego Igrzysk w Minipiłce Siatkowej Chłopców i reprezentanci województwa świętokrzyskiego.

- Nie byliśmy faworytami tych rozgrywek. Byliśmy jedyną drużyną, która do zawodów rangi ogólnopolskiej przyjechała z gminy wiejskiej, a przyszło nam rywalizować z drużynami szkół, w których są klasy sportowe. Ale chłopcy nie stracili ducha walki i zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Okazało się, że jesteśmy czarnym koniem turnieju – powiedział po zawodach Przemysław Strabanik.

W drodze do strefy medalowej zawodnicy z Mirca zmierzyli się z zespołami ze szkół podstawowych z Sulechowa w województwie lubuskim, Grudziądza w województwie kujawsko – pomorskim, Lubina w województwie dolnośląskim, Warszawy w województwie mazowieckim, Krotoszyna w województwie wielkopolskim oraz Stargardu Gdańskiego w województwie pomorskim. Zaledwie dwoma punktami przegrali mecz o wejście do finału z uczniami ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata w Łodzi. W meczu o trzecie miejsce pokonali zawodników ze szkoły z klasami sportowymi z Krakowa.

- To nasz największy sukces. Żadna ze szkół w gminie i powiecie nie zdobyła dotąd brązu na ogólnopolskich zawodach siatkarskich – podkreślił Przemysław Strabanik.

Drużyna trenuje i występuje w składzie: Gabriel Lewandowski – kapitan, Kacper Matysek, Igor Serafin, Maciej Stompor, Marcel Bodera, Olaf Serafin, Piotr Stępień, Karol Gralec, Gabriel Sołtykiewicz i Bartosz Strycharski.

Po zwycięstwie członkowie drużyny wraz z trenerem Przemysławem Strabanikiem odwiedzili wójta gminy Mirzec Mirosława Seweryna. Przyszli podziękować za pomoc finansową umożliwiającą wyjazd na rozgrywki. Wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn podziękował członkom drużyny za godne reprezentowanie szkoły i gminy, gratulował sukcesów oraz życzył kolejnych. Jak powiedział Przemysław Strabanik, podziękowania za pomoc finansową siatkarze kierują też do dyrektor Szkoły Podstawowej w Mircu Alicji Raczyńskiej.

Warto dodać, że na liście tegorocznych sukcesów siatkarzy z Mirca są też pierwsze miejsca w zawodach o randze wojewódzkiej. Były to Turniej o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego w Busku Zdroju, Finał Wojewódzki Igrzysk w Minipiłce Siatkowej w Mircu, Świętokrzyski MiniVolley Cup w Kielcach oraz Świętokrzyski Kinder + Sport w Ostrowcu Świętokrzyskim. Te ostatnie zmagania mają charakter klubowy. Zwycięstwo daje dwóm najlepszym drużynom w województwie przepustkę na finał ogólnopolski, który odbędzie się w dniach od 6 do 8 lipca w Zabrzu. Z pierwszego miejsca do Zabrza awansowali zawodnicy z Mirca.

Tekst i foto: Urząd Gminy w Mircu

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171 wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 marta.ziomek@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174 wanda.wegrzyn@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl