Czwartek, 13 sierpnia 2020
imieniny: Diany, Hipolita, Kasjusza

Strona główna

Wiadomości z mirzeckiego przedszkola

12.06.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Najważniejsze wydarzenia maja.

 

 

 


Wycieczka do teatru

6 maja przedszkolaki udały się autokarem do Starachowickiego Centrum Kultury na spotkanie z teatrem. Przed najmłodszą publicznością zaprezentowali się aktorzy Teatru Współczesnego z Krakowa w muzikalu „Karolcia”. Widzowie z zainteresowaniem śledzili losy głównych bohaterów rezolutnej Karolci oraz jej przyjaciela Piotra. Ten fascynujący spektakl muzyczny wzbogacony efektami specjalnymi wprowadził przedszkolaków w wyjątkową podróż do krainy baśni. Przedstawienie miało charakter edukacyjny. Uczyło, że warto pomagać innym, bowiem dawanie jest tak samo przyjemne, co otrzymywanie. Dziękujemy rodzicom za finansowe wsparcie naszego przedsięwzięcia.

Kocham cię Polsko
11 maja najstarsze przedszkolaki z grupy „Biedronki” wzięły udział w przedszkolnym turnieju „Kocham cię Polsko” podsumowującym cykl zajęć o charakterze patriotycznym. Zawodnicy dwóch grup zmierzyli się ze sobą w wielu konkurencjach, wykazując się dużą wiedza o Polsce, jej historii, legendach, zabytkach, symbolach narodowych. Dobrze radzili sobie w rozpoznawaniu pieśni patriotycznych, odgadywaniu zagadek. Największym zainteresowaniem cieszyła się konkurencja o nazwie kalambury. Po zaciętej rywalizacji okazało się, że minimalną różnicą punktową zwycięstwo odniosła drużyna chłopców, którym serdecznie gratulujemy. Turniej przygotowała Regina Stachowicz wraz z Renatą Koriat. Dekorację zaprojektowała i wykonała Ewelina Maleta.

Biedronki w bibliotece
15 maja grupa „Biedronki” wraz z wychowawczyniami udała się z wycieczką do Biblioteki Publicznej w Mircu. Przedszkolaki zwiedziły pomieszczenia biblioteczne oraz ich wyposażenie, poznały charakter pracy bibliotekarki oraz rolę placówki w życiu kulturalnym. Potrafiły bez trudu wymienić różne rodzaje książek oraz zawody związane z jej powstaniem. Na koniec dzieci wysłuchały kilku fragmentów książek dla dzieci czytanych przez panią Basię i obiecały, że będą często odwiedzać to niezwykle miejsce.

Warsztaty plastyczne
Kolejny raz starszaki z grupy „Biedronki” udały się do miejscowego mirzeckiego domu kultury, gdzie uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Działo się to 14 maja. Tym razem dzieci pod czujnym okiem Justyny Swat i Oli Krakowiak wykonały samodzielnie niespodziankę dla mam z okazji ich święta, wykazując się przy tym pomysłowością oraz dużą wyobraźnią twórczą. Serdecznie dziękujemy paniom Justynie i Oli za cenne uwagi i wskazówki, dzięki którym przedszkolakom udało się stworzyć wspaniale prace plastyczne godne największego uznania.

Przedszkolaki dla mam
Wiele miłych niespodzianek sprawiły swoim mamom przedszkolaki z okazji Dnia Matki, bowiem 24 i 25 maja w przedszkolu odbyła się uroczystość, na którą przybyły zaproszone mamy. To wyjątkowe spotkanie swoim przybyciem uświetnił również wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, który podobnie jak i dyrektor przedszkola Renata Koriat złożył wszystkim mamom życzenia z okazji ich święta. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne w bogatym programie artystycznym. Nie zabrakło także tańca, bowiem „ Krasnoludki” zatańczyły dla swoich mam cha-che, zaś „Biedronki” wykonały taniec do muzyki z filmu „Piraci z Karaibów”. Były życzenia, upominki i słodkie całusy. Po przedstawieniu zaproszono wszystkie mamy wraz z pociechami na słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym, dzięki którym uroczystość miała niezwykle słodki charakter.

Dzień Sportu
29 maja 5- i 6-latki z grup „Krasnoludki” i „Biedronki” wzięły udział w zawodach sportowych „Więcej ruchu dla maluchów” zorganizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Tym razem miejscem zawodów był teren rekreacyjny znajdujący się w pobliżu wsi Poddąbrowa. Zawodnicy wzięli udział w wielu konkurencjach: biegu sprinterskim, rzutach do celu, przejściu przez tunel, biegach przez płotki, strzelaniu bramek, chodzeniu rakiem. Przedszkolaki ćwiczyły szybkość, zwinność, celność, sprawne pokonywanie przeszkód. Doskonaliły współpracę w grupach oraz radzenie sobie z przegraną. Na koniec zwycięzcy otrzymali należne gratulacje i pamiątkowe dyplomy. Sportowe zmagania dostarczyły dzieciom wiele radości i utwierdziły je w przekonaniu, że sport to zdrowie. Nad przebiegiem i organizacją zawodów czuwały Renata Koriat, Regina Stachowicz oraz Ewelina Maleta.

Tekst: Regina Stachowicz
Foto: Ewelina Zaborska, Ewelina Maleta

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl