Środa, 8 lipca 2020
imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Strona główna

Szkolne wieści z Trębowca

11.06.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Wiosenne miesiące obfitowały w Szkole Podstawowej w Trębowcu w szereg interesujących wydarzeń.

 

 

 

Powiatowy Konkurs Patriotyczny w Starachowicach
Uczennica klasy „0” Julia Wypych 6 kwietnia 2018r. reprezentowała Szkołę Podstawową w Trębowcu podczas XVIII Powiatowego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę”. Julia została wyróżniona w konkursie, do którego przygotowała się pod kierunkiem pani Urszuli Gaik.

Dzień Ziemi
19 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbyły się nietypowe zajęcia. Uczniowie klasy III: Maria Bodera, Dawid Grzebuła, Paweł Mundzik, Michał Potrzeszcz, Dawid Rafalski, Filip Rosiński, Jakub Rosiński, Mateusz Stępień wraz ze swoją wychowawczynią panią Dorotą Tomkowską podkreślili, jak ważnym jest, aby każdy z nas dbał o wspólną planetę, występując w spektaklu „Jak rozweselić ziemię”. Następnie zespoły klasowe wraz z wychowawcami przystąpili do konkursu plastyczno- technicznego. Klasy młodsze malowały panią Wiosnę, a klasy starsze wykonywały najwspanialsze ekoludki. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców otrzymały wszystkie dzieci.

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja
27 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej w Trębowcu odbyła się uroczystość patriotyczna z udziałem społeczności uczniowskiej, rodziców, nauczycieli, pracowników i zaproszonych gości : pana Mirosława Seweryna – wójta gminy Mirzec, przewodniczącego komisji kultury pana Jana Raczyńskiego, pana Stanisława Seweryna – radnego i zarazem sołtysa Trębowca, KGW Trębolanki i OSP Trębowiec.
W tym dniu został również rozstrzygnięty konkurs patriotyczny pod hasłem: „Gmina Mirzec sercem ukochana”.

Spektakl profilaktyczno–czytelniczy
18 maja 2018r. do szkoły przybyli aktorzy teatru „Maska” z Krakowa. Zaprezentowali w baśniowym opowiadaniu i scenkach dramowych zalety czytania i korzystania z biblioteki oraz jak zachować się w bibliotece. Dyrektor Krystyna Tomkowska dziękuje pani Dorocie Tomaszewskiej dyrektor BiOKGM w Mircu za zorganizowane spotkanie.

Rodzinne świętowanie w Trębowcu
23 maja 2018r. do szkoły przybyli zaproszeni goście: pan Stanisław Seweryn radny i sołtys Trębowca, Rodzice i Babcie, aby świętować Dzień Matki, Ojca i Dziecka. Rodzice przypomnieli sobie baśń o Brzydkim Kaczątku, dzięki występowi swoich dzieci. Uczniowie klasy 0 zaprezentowali „Taniec kaczątek” pod kierunkiem pani Iwony Dolegi, klasa I wystąpiła w „Tańcu łabędzi” pod kierunkiem pani Doroty Tomkowskiej, a klasa III przygotowana przez panią Dorotę Bębas – „Taniec ptaków leśnych”. Uczniowie klas starszych z humorem opowiedzieli o szkolnym i rodzinnym życiu, prezentując 3 sceny z „Trębowieckiej śpiewogry” (scena „Trudne dyrektorowanie”, sc.2. – „Oświata i służba zdrowia”, sc.3. – „Wystrzałowe święto Matki i Ojca”. Nad przedstawieniem czuwały pani Krystyna Tomkowska i pani Katarzyna Niewczas. O oprawę muzyczna zadbała pani Małgorzata Rokita, a oprawę plastyczną wykonała pani Monika Łęcka. Dzieci wspólnie zaśpiewały piosenki o mamie i tacie oraz „Sto lat” i wręczyły Rodzicom i Babciom własnoręcznie wykonane upominki. II część uroczystości odbyła się na boisku szkolnym. Rodzice, dzieci i nauczyciele miło spędzili czas, uczestnicząc w konkurencjach sportowych przygotowanych przez panią Małgorzatę Rokitę i panią Urszulę Gaik. Uczestnicy spotkania chętnie zasiedli przy ognisku i jedli kiełbaski. Pan Stanisław Seweryn złożył życzenia nauczycielom i rodzicom, aby trud wychowawczy był owocny i podziękował dzieciom za udany występ. Dyrektor szkoły pani Krystyna Tomkowska składa podziękowania Rodzicom za przygotowanie strojów do przedstawień oraz zorganizowanie ogniska integracyjnego.

Bezpieczne wakacje
25 maja 2018r. obok placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Trębowcu pojawił się radiowóz policyjny. Pani Anna Kromer z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach przeprowadziła rozmowę z uczniami szkoły na temat bezpiecznych zachowań w czasie wakacji: w górach, nad wodą, w lesie, w miejscach wypoczynku. Ostrzegała przed zaprószeniem ognia oraz prosiła o zachowanie rozwagi podczas poruszania się po drogach. Dzieci uważnie słuchały, zadawały pytania i co najważniejsze, mogły wsiąść do prawdziwego radiowozu i włączyć sygnały dźwiękowe.

Z wizytą na orliku w Mircu
29 maja 2018r. uczniowie klasy III uczestniczyli w „Międzyszkolnym Turnieju Gier i Zabaw” odbywającym się na „Orliku 2012” w Mircu. Z poświęceniem brali udział w przygotowanych konkursach. Do turnieju uczniów przygotowała i pełniła nad nimi opiekę pani Urszula Gaik.

Wycieczka szkolna do Warszawy
1 czerwca wczesnym rankiem uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami oraz opiekunami: K. Niewczas, M. Łęcką, D. Bębas i I. Dolegą, wyruszyli do stolicy. Udali się do Planetarium, gdzie podziwiali piękną wystawę o galaktyce i astronautach. Następnie obejrzeli film pt. „Sekrety kartonowej rakiety”, dzięki któremu mogli poczuć się jak prawdziwi zdobywcy kosmosu. Po seansie udali się na Starówkę oraz odwiedzili Warszawską Syrenkę. Ważnym etapem wycieczki była wizyta w ZOO. Dzieci zachwycały się egzotycznymi zwierzętami, gadami, płazami oraz ptakami. Podziwiały okazy, które do tej pory mogły zobaczyć tylko w filmach przyrodniczych.
Po intensywnie spędzonym dniu uczestnicy wycieczki udali się do McDonalda. Dzieci ustawiały się w kolejce do pani, która malowała ich twarze. Każde z dzieci mogło wcielić się w wymarzoną postać z bajki.
Pełni miłych wrażeń wszyscy bezpiecznie powrócili by móc obdarować najbliższych zakupionymi w stolicy pamiątkami.

Zdrowe wakacje
To temat lekcji profilaktycznej dla wszystkich klas Szkoły Podstawowej w Trębowcu. Dyrektor Krystyna Tomkowska wyjaśniła dzieciom jak ważna jest dbałość o czystość rąk. Mówiła o chorobach zakaźnych powstających z braku właściwej higieny. Dzieci chętnie podjęły rozmowę na temat zachowania w czasie spotkania ze żmiją i zbierania jadalnych grzybów. Spotkanie miało na celu uświadomienie uczniom o czyhających niebezpieczeństwach oraz szukanie sposobu prawidłowego zachowania się w obliczu zagrożenia.


Tekst i foto: Katarzyna Niewczas

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl