Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

Sukces Weroniki. Nagrodzona w wojewódzkim konkursie

07.06.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Weronika Zając, uczennica VII klasy Szkoły Podstawowej imienia Kamili i Józefa Spytków w Mircu otrzymała wyróżnienie w konkursie „Świętokrzyskie to my” organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

 

 

Konkurs „Świętokrzyskie to my” został zorganizowany w ramach obchodów 20-lecia województwa świętokrzyskiego. Mogli brać w nim udział uczniowie szkół podstawowych, którzy rywalizowali w czterech kategoriach: plakat, esej, film oraz prezentacja. Na konkurs nadesłano 374 prace plastyczne, 46 esejów, 86 prezentacji multimedialnych oraz 17 filmów. W konkursie wzięło udział prawie 700 uczniów z województwa świętokrzyskiego. Nagrody i wyróżnienia otrzymało 26 osób. Wśród nich znalazła się Weronika Zając ze Szkoły Podstawowej imienia Kamili i Józefa Spytków w Mircu.

Weronika napisała esej. Jak mówi, zdecydowała się na wybór takiej formy po rozmowie z nauczycielką języka polskiego Ewą Miśkiewicz, która była jej opiekunką podczas przygotowywania pracy.
- Pomyślałam, że mogę spróbować. Esej pisałam po raz pierwszy, korzystając z rad pani Ewy Miśkiewicz. Napisałam o tym, co my, młodzi ludzie możemy zrobić dla rozwoju naszego regionu, jak widzę rolę młodych osób w województwie świętokrzyskim. Opisałam to, co w gminie Mirzec już funkcjonuje, czyli Młodzieżową Radę Gminy. To grono, gdzie młodzi ludzie mogą zgłaszać swoje pomysły i je realizować – mówi Weronika Zając.  – Napisałam 2,5 strony eseju, z którego byłam całkiem zadowolona. Ale szczerze mówiąc nie byłam pewna, czy zdobędę jakieś wyróżnienie. Byłam ogromnie zaskoczona, kiedy okazało się, że jestem w gronie laureatów.

Weronika otrzymała wyróżnienie w swojej kategorii. Nagrodę z rąk przewodniczącego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Arkadiusza Bąka i wicemarszałka województwa Jana Maćkowiaka odebrała podczas sesji sejmiku, która odbyła się 28 maja w Kielcach. Po odbiór nagrody pojechała razem z opiekunką projektu Ewą Miśkiewicz.
- Jesteśmy bardzo dumni z Weroniki. To bardzo zdolna, systematyczna i ambitna osoba. Jest bardzo dojrzała, rozważna, powściągliwa w ocenach, chętnie udziela się społecznie – chwalą zdolną uczennicę Ewa Miśkiewicz i Alicja Raczyńska dyrektor Szkoły Podstawowej imienia Kamili i Józefa Spytków w Mircu.

Weronika jest uzdolniona humanistycznie i artystycznie. Ma lekkie pióro, pisanie nie sprawia jej trudności. Przez wiele lat tańczyła w szkole tańca, obecnie sama jest animatorką tańca dla swoich koleżanek, z którymi przygotowuje układy choreograficzne na szkolne uroczystości. Pracuje także społecznie: bierze udział w zbiórkach żywności, jest wolontariuszką podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Weronice serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Tekst i foto: Urząd Gminy w Mircu

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl