Sobota, 19 września 2020
imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

Strona główna

I Gminny Plener Malarski

31.05.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje

W  poniedziałek w szkole podstawowej w  Mircu miało miejsce niecodzienne wydarzenie zorganizowane przez Stowarzyszenie "Wspólnie dla Gminy Mirzec" oraz przez Szkołę Podstawową w Mircu.

 

 

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowano dwudniowy „I Gminny  Plener Malarski”  w którym wzięło udział 25 uzdolnionych  plastycznie dzieci z sześciu szkół gminy Mirzec: Mirca, Gadki, Jagodnego, Tychowa Starego, Tychowa Nowego, Trębowca oraz uczniowie gimnazjum wraz z opiekunami .

Pierwszy dzień pleneru malarskiego poświęcony był warsztatom na temat technik malarskich, które poprowadziła Anna Kawalec nauczyciel plastyki - artysta. Następnie wszystkie dzieci wraz z opiekunami wybrały się w teren i uwieczniły  jeden z zabytków sztuki i kultury  znajdujący się w centrum Mirca. Wybory były  różne. Malowali: kościół, bibliotekę, dworek ale także starą plebanie i kapliczki. Spora grupa wybrała się na cmentarz, gdzie uwiecznili zabytkowe nagrobki.

Drugi dzień poświęcony był na dokończenie prac i rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze prace.  Komisja przyznała trzy nagrody: pierwsze miejsce zajęła Nikola Król ze Szkoły Podstawowej w Trębowcu, drugie miejsce przypadło Karinie Rudzińskiej ze Szkoły Podstawowej w Gadce, zaś trzecie Julii Seweryn ze Szkoły Podstawowej w Tychowie Nowym. Nagrody wręczyli: wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Mircu Alicja Raczyńska.

Wójt Mirosław Seweryn pogratulował i podziękował zwycięzcom konkursu jak również wszystkim uczestnikom pleneru malarskiego za piękne prace i zaangażowanie, jakie włożyli w plener oraz życzył im dalszego rozwijania talentu artystycznego.

Prace poplenerowe zostaną wystawione na wystawie w Urzędzie Gminy Mirzec, dodatkowo z prac tych zostaną wydrukowane pamiątkowe pocztówki.

Tekst i foto: Urząd Gminy w Mircu

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl