Czwartek, 6 sierpnia 2020
imieniny: Jakuba, Sławy, Sykstusa

Strona główna

Tydzień Sportu w gminie Mirzec

31.05.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje

Trwają imprezy sportowe zaplanowane w ramach XXIV Sportowego Turnieju Miast i Gmin oraz X Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

 

 

W tym roku w organizację zabaw sportowych i profilaktycznych, turniejów oraz spotkań rodzinnych włączyły się wszystkie szkoły z gminy, placówki kultury, świetlice wiejskie. Imprezy promujące zdrowy tryb życia trwają od 26 maja, ich zakończenie planowane jest na 1 czerwca. Codziennie w różnych miejscach w gminie odbywa się kilka różnych spotkań, w których udział bierze po kilkadziesiąt osób, głównie uczniów szkół z gminy.

W poniedziałek 28 maja kilkadziesiąt uczniów Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym wybrało się wraz z nauczycielami na rajd rowerowy trasą Tychów Stary – Seredzice – Iłża. W planach mieli zwiedzanie ruin zamku w Iłży i oczywiście słynne iłżeckie lody. Po drodze zatrzymali się przy miejscach pamięci narodowej.

We wtorek na mirzeckim orliku w „Turnieju Gier i Zabaw” rywalizowały drużyny złożone z uczniów klas trzecich szkół podstawowych z kilku szkół w gminie. Imprezę otworzył wójt gminy Mirosław Seweryn, który podziękował opiekunom za organizację turnieju oraz życzył młodym zawodnikom udanej sportowej rywalizacji.

W zawodach sportowych wystartowały drużyny z Gadki, Trębowca, Tychowa Nowego, Małyszyna, Mirca (klasy IIIa i IIIb).  Zawodnicy musieli zmierzyć się ze sobą w pięciu konkurencjach: sadzeniu ziemniaków, wyścigu w workach, toczeniu piłki koszykowej, łączonych skokach w dal z miejsca i zakładaniu kółek ringo na pachołki. Wszystkie konkurencje wymagały dobrej koordynacji, współpracy drużyny, sporego tempa i precyzji wykonania zadań. Rywalizacja była bardzo zacięta, a drużyny głośno dopingowały swoich zawodników. Turniej poprowadziła animatorka sportu Małgorzata Rokita.

Po zakończeniu zmagań turniejowych pomiędzy szkołami rozegrane zostały mecze piłki nożnej, które sędziował Damian Szyszka. W tym czasie komisja konkursowa  podliczyła punkty zdobyte przez poszczególne drużyny. Wręczenie nagród odbyło się na orliku, a okazałe puchary wręczał wójt gminny Mirzec Mirosław Seweryn, który był głównym fundatorem nagród.

Wygrał zespół z klasy IIIb Szkoły Podstawowej w Mircu (opiekun Marta Rokita). Drudzy byli uczniowie z Gadki (opiekun Małgorzata Spadło), a trzeci uczniowie z Tychowa Nowego (opiekun Damian Szyszka). Wyróżnienia otrzymały zespoły z Małyszyna (opiekun Przemysław Strabanik), klasa trzecie z Mirca (opiekun Przemysław Strabanik) oraz zespół z Trębowca (opiekun Urszula Gaik). Spotkanie na orliku zakończyło wspólne zdjęcie uczestników rozgrywek i poczęstunek dla zawodników.

Tekst i foto: Urząd Gminy w Mircu

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl