Sobota, 19 września 2020
imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

Strona główna

Podniośle i wzruszająco. Dzień Samorządu Terytorialnego w Małyszynie

31.05.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Widowisko patriotyczne w wykonaniu uczniów szkoły, wręczenie stypendiów dla najlepszych uczniów i rozstrzygniecie konkursu zorganizowała społeczność szkolna Szkoły Podstawowej imienia Eugenii Staniewskiej w Małyszynie. Uroczystość odbyła się z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.

 

Uroczystość, w której udział wzięli przedstawiciele władz gminy Mirzec, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice oraz uczniowie nagrodzeni w gminnym konkursie i ich opiekunowie, odbyła się w poniedziałek 28 maja w Szkole Podstawowej w Małyszynie. Władze samorządowe reprezentowali wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, przewodnicząca Rady Gminy w Mircu Agnieszka Idzik – Napiórkowska, przewodniczący komisji kultury Jan Raczyński i Kazimierz Kozieł radny z Małyszyna oraz Iwona Stępień sołtys Małyszyna.

Ważną częścią spotkania było wręczenie stypendiów – nagród pieniężnych - najlepszym uczniom ze szkoły w Małyszynie. Aby zakwalifikować się do listy stypendystów trzeba było za pierwsze półrocze nauki osiągnąć średnią ocen minimum 5,5. Stypendia otrzymali: Daniel Gizan, Piotr Franczyk, Maciej Borcuch i Julia Niewczas z klasy V, Paulina Śpiewak, Maciej Kozieł i Aleksandra Surdy z klasy VI oraz Mateusz Parszewski z klasy VII. Warto dodać, że Paulina Śpiewak za pierwsze półrocze nauki uzyskała średnią 6,0.

Rozstrzygnięty został także „III Gminny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Gminie Mirzec”, organizowany przez Szkołę Podstawową w Małyszynie. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Parszewski uczeń Szkoły Podstawowej w Małyszynie, drugie – Małgorzata Niewczas ze Szkoły Podstawowej w Tychowie Nowym i Bartosz Markiewicz ze Szkoły Podstawowej w Gadce. Trzecie miejsce przyznano Klaudii Jędrasek ze Szkoły Podstawowej w Mircu, Martynie Celuch ze Szkoły Podstawowej w Osinach, Maciejowi Szczykutowiczowi ze Szkoły Podstawowej w Trębowcu, Małgorzacie Biernackiej ze Szkoły Podstawowej w Jagodnem oraz Wiktorii Kozieł ze Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym. Nagrodzeni otrzymali książki, dyplomy i słodycze.

Po części oficjalnej uczniowie z Małyszyna zaprosili gości do obejrzenia widowiska patriotycznego z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Uczniowie przypomnieli, jak trudne były polskie drogi do odzyskania niepodległości, jak ważna jest tożsamość narodowa. Podkreślili, że dzięki poświęceniu przodków, którzy nie szczędzili krwi, dziś możemy żyć w wolnym kraju. Nawiązali w ten sposób do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Za piękny, wzruszający występ uczniom oraz Agnieszce Franczyk i Bożenie Zielińskiej - nauczycielkom, pod kierunkiem których uczniowie przygotowali widowisko, dziękowała najpierw dyrektor szkoły Katarzyna Rychlik, która podkreśliła, że jest bardzo dumna z uczniów. Następnie głos zabrał wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn.
- W imieniu samorządowców gminy Mirzec chcę podziękować za tę wspaniałą inicjatywę. Akademia patriotyczna z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego związana była z rocznicą odzyskania niepodległości. Nie byłoby samorządów, nie byłoby naszej wspólnoty samorządowej, gdyby nie to, co w trudzie i krwi wywalczono, aby żyć w wolnej Polsce. Dziękuję wam za to, że pamiętacie o tych wydarzeniach. Kieruję też gratulacje na ręce rodziców, wychowawców  i nauczycieli za osiągnięcia naukowe uczniów – powiedział wójt Mirosław Seweryn.

Gratulacje dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli złożyła też przewodnicząca Rady Gminy Agnieszka Idzik – Napiórkowska, która w imieniu władz samorządowych gminy Mirzec przekazała na ręce dyrektor szkoły Katarzyny Rychlik okolicznościowy upominek.

Spotkanie zakończył słodki poczęstunek – tort w patriotycznych barwach z okazji Dnia Samorządowca.

Tekst i foto: Urząd Gminy w Mircu

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl