Poniedziałek, 25 maja 2020
imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Strona główna

Jarmark u Starzecha

27.05.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje

Tegoroczny XIX Jarmark u Starzecha zdominowała sportowa rywalizacja drużyn z pięciu gmin.

 

 

 

Jarmark u Starzecha odbywa się każdego roku na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Tym razem jego bogaty program wypełniła głównie rywalizacja 5 drużyn z gmin: Mirzec, Brody, Wąchock, Pawłów i Starachowice.

Zespoły rywalizowały w nietypowych konkurencjach: rzucie ziemniakiem do kosza, rzucie kapeluszem sołtysa z Wąchocka na odległość, w przeciąganiu liny, w strzelaniu piłką nożną na bramkę, w pisaniu przemówienia dla szefa i w biciu piany. Choć turniej miał charakter zabawy, to jednak wszystkie drużyny niezwykle ambitnie podeszły do rywalizacji, czego najlepszym przykładem było bicie piany z kurzych jajek, w czasie którego zawodnicy z Brodów po kilkunastu sekundach potrafili zrobić trzepaczką dziurę w misce.

Każdemu z zespołów kibicowali przedstawiciele władz poszczególnych gmin. Wójt Mirosław Seweryn niezwykle żywiołowo dopingował zespół z Mirca i pilnował, by sędziowie nie dawali forów naszym konkurentom. Owocem jego troski o wynik było zdecydowane zwycięstwo naszych w wykonywaniu rzutów karnych i w przeciąganiu liny.

Gdy zabawa rozkręciła się w najlepsze i zaczęły się prezentacje artystyczne gmin, a do kulinarnych stoisk ze smakołykami przygotowanymi przez członkinie Kół Gospodyń Wiejskich zaczęły się ustawiać długie kolejki, Starachowice i okoliczne gminy sparaliżowała potężna burza połączona z silną wichurą i gradobiciem, w wyniku czego jarmarku nie dokończono, podobnie jak nie zjedzono do końca niezwykle smacznych ciast i pierogów przygotowanych przez panie z KGW w Mircu i nie wysłuchano wspaniałego zapewne występu „Gromady” z Tychowa Starego.

Organizatorem imprezy, otworzonej przez starostę Danutę Krępę i po. dyrektora "Ekomuzeum" Tomasza Kordeusza, były Zarząd Powiatu Starachowickiego i Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Gminę Mirzec w sportowych zmaganiach reprezentowali: Anna Dudek, Małgorzata Rokita, Marcin Driański, Paweł Staszałek, Damian Szyszka i Krzysztof Szyszka.

Tekst i foto: Jacek Rafalski

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl