Środa, 8 lipca 2020
imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Strona główna

„Mama jest najpiękniejsza”. Dzień Mamy w mirzeckim przedszkolu

25.05.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Piosenki, wierszyki, taniec i podarunki. Dzieci z Publicznego Przedszkola  w Mircu przygotowały niespodzianki dla swoich mam z okazji Dnia Matki. Gościem uroczystości był wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn.

 

 

Dzień Mamy w Publicznym Przedszkolu w Mircu obchodzono w czwartek 24 maja i w piątek 25 maja. W czwartek swoje mamy zaprosili przedszkolacy z grup „Jagódki” (trzy- i czterolatki) oraz „Pszczółki” (cztero- i pięciolatki). Zgromadzone bardzo licznie mamy i kilku tatusiów, a także wójta gminy Mirzec Mirosława Seweryna oraz oczywiście przedszkolaków przywitała dyrektor Publicznego Przedszkola w Mircu Renata Koriat. Następnie głos zabrał wójt Mirosław Seweryn, który pogratulował mamom wspaniałych, zdolnych dzieci i życzył, aby zdrowo rosły, rozwijały swoje zainteresowania i pasje, nie tracąc przy tym dziecięcej wrażliwości, aby zawsze były pociechą i powodem do dumy dla swoich rodziców.

Później scenę przejęli najmłodsi. Przedszkolacy recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli, a swój występ uczniowie z grupy „Pszczółki” zakończyli pięknym odśpiewaniem „Sto lat”. Po części artystycznej przeszedł czas na wręczenie mamom przygotowanych własnoręcznie upominków, słodki poczęstunek i obowiązkowe przytulenie się do mamy.

W piątek swój dzień w przedszkolu obchodziły mamy przedszkolaków z grup „Krasnoludki” (pięciolatki) i Biedronki (sześciolatki). Przedszkolacy zaskoczyli mamy pięknymi przedstawieniami. Były tańce, śpiewy i wiersze, a na koniec podarunki dla mam i słodki poczęstunek.

Spotkania z mamami przygotowały nauczycielki – opiekunki przedszkolnych grup: Elżbieta Cedro, Halina Sobczyk, Iwona Strzelec, Jadwiga Dudek i Regina Stachowicz.

Tekst i foto: Urząd Gminy w Mircu

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl