Wtorek, 21 maja 2019
imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Informacje ze szkół

Niecodzienny konkurs wiedzy o Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej

25.05.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

24 maja w Szkole Podstawowej w Mircu miał miejsce konkurs wiedzy o Sejmie zorganizowany z inicjatywy posła Krzysztofa Lipca oraz Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu.

 

 

Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy o naszym parlamencie. Wzięli w nim udział gimnazjaliści, których przygotowywała Edyta Drożdżał.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania gości przez dyrektor szkoły Alicję Raczyńską, a byli wśród nich: poseł Krzysztof Lipiec, wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, starosta starachowicki Danuta Krępa, przedstawiciele Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu: Monika Srzednicka-Raczkowska, Anika Sławińska oraz Ireneusz Nowak, członek Zarządy Powiatu Starachowickiego Małgorzata Pruś i wiceprzewodniczący Rady Gminy w Mircu Jan Zawisza.

Dyrektor Alicja Raczyńska podziękowała posłowi Krzysztofowi Lipcowi za zorganizowanie konkursu w Mircu i tym samym wyróżnienie szkoły, po czym oddała głos posłowi, który krótko powiedział o tym, jak ważnym w życiu każdego obywatela Polski jest Sejm. Na wirtualną wycieczkę po gmachu parlamentu zabrała młodzież z gimnazjum i podstawówki Monika Srzednicka-Raczkowska, a Ireneusz Nowak mówił o funkcjach jakie Sejm pełni oraz o tym, czym są ustawy.

Po godzinnym wykładzie uczniowie podstawówki opuścili sale gimnastyczną, zaś gimnazjaliści przystąpili do pisemnego testu z wiedzy o Sejmie. Przedstawiciele Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu ocenili prace i stwierdzili, że mirzecka młodzież bardzo dobrze poradziła sobie z trudnym testem. O wyrównanym i wysokim poziomie konkursu może świadczyć fakt, że dwie uczennice musiały stoczyć dogrywkę o pierwsze miejsce.

Laureatkami konkursu zostały:
I Magdalena Zawadzka,
II Zuzanna Biesiadecka,
III Maria Sobczyk.

Dziewczęta otrzymały z rąk posła Krzysztofa Lipca dyplomy oraz upominki, a wszyscy uczestnicy konkursu dyplomy za udział oraz zaproszenie od posła na wycieczkę do Warszawy, gdzie uczniowie zwiedzać będą Belweder i Sejm.

Poseł Krzysztof Lipiec złożył specjalne podziękowania wójtowi Mirosławowi Sewerynowi, dyrekcji oraz pracownikom szkoły za gościnę i przygotowanie konkursu a także przedstawicielom Kancelarii Sejmu za jego przeprowadzenie. Po nim głos zabrali: starosta Danuta Krępa, wójt Mirosław Seweryn i Jan Zawisza.

Spotkanie zakończyło pamiątkowe zdjęcie.

Tekst i foto: Jacek Rafalski


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171 wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 marta.ziomek@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174 wanda.wegrzyn@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl