Środa, 23 stycznia 2019
imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

Informacje ze szkół

O sile rodziny na Gminnych Dniach Profilaktyki

24.05.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Przemarsz przez Mirzec z hasłami propagującymi wartości rodzinne oraz konkursy literacki i plastyczny zorganizowano w Szkole Podstawowej imienia Kamili i Józefa Spytków w Mircu z okazji Dni Profilaktyki.

 

 

W happeningu wzięli udział: wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, Grażyna Potrzeszcz - kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mircu oraz Anna Pońska - przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Gminne Dni Profilaktyki to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz roku szkolnego szkoły w Mircu. Tegoroczne obchody, które odbyły się 22 maja 2018 roku, przebiegały pod hasłem „Rodzina w stulecie Niepodległości”. Z tej okazji w szkole zorganizowane zostały konkursy plastyczny oraz literacki związane tematycznie z hasłem przewodnim obchodów. Wyniki obu konkursów zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu.

Najbardziej widowiskową częścią obchodów Gminnych Dni Profilaktyki był przemarsz korowodu uczniów szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych z tej samej placówki przez Mirzec. Zanim uczniowie wyruszyli sprzed budynku szkoły, spotkali się z wójtem Mirosławem Sewerynem, który podziękował im za inicjatywę włączenia się w organizację Gminnych Dni Profilaktyki.
- Cieszę się, że w tak ważnym roku, roku obchodów stulecia odzyskania niepodległości, zwracacie szczególną uwagę na najważniejsze wartości. Nikogo nie trzeba przekonywać, że najważniejszą wartością w życiu jest silna rodzina, która zawsze oferuje wsparcie. O te wartości trzeba dbać na co dzień i często przypominać, jak bardzo są ważne – powiedział wójt Mirosław Seweryn.

Uczniowie nieśli wykonane przez siebie plakaty z napisami „Silna rodzina to podstawa silnej Ojczyzny”, „Polska rodzina silna” i „Rodzina, Ojczyzna wartości najwyższe”. W trakcie przemarszu skandowali hasła, które były wypisane na transparentach. Kolumna około 80 uczniów z klas VIb i V Szkoły Podstawowej w Mircu oraz z IIc i IIIa klas gimnazjalnych wraz z wychowawcami przeszła sprzed budynku szkoły w pobliże Biblioteki i Ośrodka Kultury Gminy Mirzec, po czym maszerujący wrócili na teren szkoły, gdzie był czas na wspólne pamiątkowe zdjęcie. Po drodze przemarsz kolumny zabezpieczali policjanci z Komisariatu Policji w Mircu.

Gminne Dni Profilaktyki zostały zorganizowane przez Szkołę Podstawową imienia Kamili i Józefa Spytków w Mircu oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która ufundowała materiały niezbędne do wykonania transparentów. Ze strony szkoły akcję koordynowała Jolanta Zalewska - pedagog szkolny, ze strony Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – Anna Pańska przewodnicząca GKRPA. Jak powiedziała pedagog Jolanta Zalewska sprawny przebieg akcji to wynik zaangażowania uczniów, którzy między innymi sami ułożyli hasła na transparenty. Banery wykonały uczennice klasy IIIc działające w szkolnym wolontariacie.

Tekst i foto: Urząd Gminy w Mircu


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171


Sekretarz gminy

Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174

Adres Urzędu Gminy w Mircu

ug_mirzec@poczta.onet.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski - admin@
mirzec.pl