Piątek, 10 lipca 2020
imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa

Strona główna

Uczniowie z Tychowa Starego i Małyszyna nagrodzeni w konkursie

24.05.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Pięcioro uczniów ze szkół podstawowych w Tychowie Starym i Małyszynie zostało finalistami powiatowego konkursu „Niepodległa – tak ją czuję”.

 

 


Do finału konkursu zakwalifikowali się uczniowie klasy siódmej Szkoły Podstawowej imienia Kazimierza Kupczyka w Tychowie Starym: Julia Barszcz, Weronika Mirota oraz Wiktor Myszka. W finale znaleźli się też Paulina Śpiewak z szóstej klasy i Mateusz Parszewski z siódmej klasy Szkoły Podstawowej imienia Eugenii Staniewskiej w Małyszynie.  Warto dodać, że Julia Barszcz w swojej grupie wiekowej zajęła drugie miejsce na ponad 30 finalistów.

Konkurs „Niepodległa – tak ją czuję” został rozstrzygnięty w sobotę 19 maja podczas Nocy Muzeów w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Uroczystość odbyła się w hali lejniczej. Finaliści za swoją pracę i zaangażowanie otrzymali atrakcyjne nagrody.

Zadaniem uczestników konkursu „Niepodległa – tak ją czuję” było zebranie materiałów i napisanie pracy historyczno – literackiej zarówno w formie pisemnej i jak elektronicznej na temat „bohatera nieoczywistego”, czyli kogoś, kto wyróżnił się w swoim miejscu zamieszkania, a nie jest postacią powszechnie znaną. Julia Barszcz opisała postać swojej praprababci Aleksandy Rosy, Weronika Mirota przypomniała sylwetkę swojego prapradziadka Jana Niewczasa, Wiktor Myszka opisał Stanisława Kępińskiego  kuzyna ze strony swojej mamy, Paulina Śpiewak przybliżyła życiorys swojego sąsiada Jana Myszki, a Mateusz Parszewski opisał perypetie Jana Dygasa z Gadki przyjaciela swojego pradziadka. Uczniowie z Tychowa Starego przygotowywali się do udziału w konkursie pod kierunkiem Ali Bonio, pracę uczniów z Małyszyna koordynowała Agnieszka Franczyk.
Wszyscy finaliści w nagrodę wyjadą na wycieczkę do Warszawy śladami Józefa Piłsudskiego. Prace przygotowane przez nich na konkurs znajdą się w albumie wydanym z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości „Słownik miejsc i bohaterów nieoczywistych”.

Wszystkim finalistom konkursu serdecznie gratulujemy!

Tekst: Urząd Gminy w Mircu
Foto: szkoły podstawowe w Małyszynie i w Tychowie Starym

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl