Wtorek, 2 czerwca 2020
imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny

Strona główna

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

10.05.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje

Przez trzy dni – od 11 do 13 maja będzie można na własne oczy przekonać się jak zmieniało się województwo świętokrzyskie dzięki pieniądzom pozyskanym z Unii Europejskiej. Organizator przedsięwzięcia – Samorząd Województwa Świętokrzyskiego – zaprasza do odwiedzenia dziesiątek atrakcji w rejonie, które zmieniły się lub powstały dzięki unijnemu wsparciu.

 

Warto, bo tego dnia można  nie tylko liczyć na tańsze zwiedzanie atrakcji turystycznych, ale też skorzystać z badań profilaktycznych, wziąć udział w wydarzeniach sportowych czy zwiedzić miejsca niedostępne na co dzień. W drugi weekend maja turyści mogą odwiedzić 42 miejsca w województwie. Są to między innymi: Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu koło Chęcin, Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, Kompleks Świętokrzyska Polana w Chrustach, Kielecki Park Technologiczny, Bałtowski Kompleks Turystyczny, Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach czy Muzeum Orła Białego w Skarżysku- Kamiennej. Wojewódzki Dom Kultury zaprasza do niedostępnych zwykle podziemi, w bazie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego będzie można usiąść za sterami śmigłowca, a Chęciny i Miedziana Góra zapraszają na pikniki europejskie.
Szczegółowy wykaz atrakcji można znaleźć na stronie Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach:
https://www.swietokrzyskie.pro/dni-otwarte-funduszy-europejskich-juz-po-raz-piaty/

Uwaga, konkurs dla zwiedzających!
Organizatorzy Dni Otwartych Funduszy Europejskich zachęcają zwiedzających do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym, którego celem jest pokazanie, jak fundusze europejskie zmieniają województwo świętokrzyskie. Tematem prac mogą być odnowione budynki, nowoczesny sprzęt, ścieżki rowerowe, innowacyjne rozwiązania, które powstały dzięki unijnemu wsparciu.
Termin nadsyłania prac mija 30 maja, na zwycięzców czekają aparaty cyfrowe z możliwością natychmiastowego druku zdjęć.
Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego http://www.2014-2020.rpo-swietokrzyskie.pl/konkurs-fotograficzny

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl