Środa, 23 stycznia 2019
imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

Aktualności

Kwietniowe wieści z mirzeckiego przedszkola

10.05.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Najważniejsze wydarzenia kwietnia.

 

 

 


Filip wśród najlepszych

Początek miesiąca przyniósł nieoczekiwane wydarzenia dla najmłodszych. W tegorocznym XVIII Powiatowym Konkursie Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham cię Polsko” który odbył się 6 kwietnia w Starachowickim Centrum Kultury wzięło udział troje 6-latków z grupy „Biedronki”. Dzieci przygotowywały się do części recytatorskiej. Oprócz „Mazurka Dąbrowskiego” przed członkami jury i publicznością Ania Dzik recytowała utwór Władysława Bełzy „Modlitwa polskiej dziewczynki”, Szymek Mytnik wiersz „Modlitwa” Władysława Bełzy, zaś Filip Franecki zaprezentował utwór „Ojczyzna” Czesława Janczarskiego. Jury oceniając występy recytatorów przyznało Filipowi Franeckiemu zaszczytne III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Dzieci do konkursu przygotowywała Regina Stachowicz wraz z Renatą Koriat oraz rodzicami.

Teatrzyk w przedszkolu
16 kwietnia przedszkolaki miały okazję obejrzeć spektakl teatralny „Perypetie Księżniczki Karolinki” w wykonaniu aktorów objazdowego Teatru Edukacji „Magik" z Białegostoku.  Zanim rozpoczęło się przedstawienie przedszkolaki poznały zasady, których należy przestrzegać będąc w teatrze. Dzieci śledziły z zainteresowaniem losy dobrej Wróżki i zarozumiałej oraz niezbyt grzecznej Księżniczki Karolinki, która uważała się za specjalistkę od wszystkiego. Towarzyszyły jej postacie ze znanych bajek. Przedszkolaki dobrze się bawiły, próbowały również swoich sił na scenie, towarzysząc aktorom podczas spektaklu. Na koniec nagrodziły artystów gromkimi brawami.

Majowe święto
Tuż przed Świętem Narodowym Trzeciego Maja przedszkolaki były uczestnikami spotkania o charakterze patriotycznym, które miało miejsce w przedszkolu. Rozpoczęło się ono wspólnym uroczystym odśpiewaniem hymnu Polski, po czym dyrektor przedszkola Renata Koriat zapoznała najmłodszych z celem spotkania i dostarczyła im informacji na temat historii naszego kraju, wyjaśniając trudne pojęcie 'konstytucja'. Następnie dzieci z grupy „Krasnoludki” przedstawiły inscenizację przybliżającą czas i miejsce uchwalenia Konstytucji 3 maja.  Spotkanie było również okazją do utrwalenia wiedzy na temat symboli narodowych. Dzieci do występu przygotowała Jadwiga Dudek, zaś dekorację zaprojektowała i wykonała Ewelina Maleta.

Tekst: Regina Stachowicz
Foto: Ewelina Zaborska


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171


Sekretarz gminy

Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174

Adres Urzędu Gminy w Mircu

ug_mirzec@poczta.onet.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski - admin@
mirzec.pl