Środa, 26 lutego 2020
imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Strona główna

Na międzynarodowych targach promowali gminę Mirzec

25.04.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje

Mirzecka delegacja wraz z LGD "Razem na Piaskowcu" na targach Agrotravel promowała naszą gminę.

 

 

 

Trzeci i ostatni dzień Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Aktywnej „Agrotravel & Active Life” w Kielcach za nami. Stowarzyszenie LGD Razem na Piaskowcu miało na targach swoje stoisko, które cieszyło się dużym zainteresowaniem. Było ludowo, tradycyjnie i smacznie.

W ostatnim trzecim dniu Targów jedenaście pań z Osińskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Rękodzieła „Kuźnia Arcydzieł”, reprezentujących gminę Mirzec zagościło na targowym stoisku LGD Razem na Piaskowcu.
Stoisko z gminy Mirzec podczas imprezy odwiedzili wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn i przewodnicząca Rady Gminy w Mircu Agnieszka Idzik-Napiórkowska.

Grupa członkiń Osińskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Rękodzieła „Kuźnia Arcydzieł” do Kielc pojechała w niedzielę 22 kwietnia, z wykonanymi przez siebie wyrobami rękodzielniczymi i regionalnymi, tradycyjnymi potrawami.
- Targi promowały nie tylko turystykę wiejską, ale też zdrowy i aktywny tryb życia. Wyszłyśmy tym hasłom naprzeciw. Przygotowałyśmy jarskie, zdrowe i dietetyczne potrawy, gotowane lub pieczone. Żeby było zdrowiej, zrezygnowałyśmy z potraw smażonych – mówi Iwona Seweryn z Osińskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Rękodzieła „Kuźnia Arcydzieł”.
– Podczas targów częstowałyśmy gości jarskimi flakami, zrobionymi wyłącznie z warzyw oraz kapustą z ziemniaków. To danie wykonała Irena Zakrzewska według bardzo starej, lokalnej receptury. Chcemy, żeby kapusta z ziemniaków została wpisana na listę produktów tradycyjnych.
Kapusta z ziemniaków bardzo smakowała odwiedzającym stoisko. U pań z Osin można było też spróbować pierogów pieczonych z farszem z kaszy gryczanej i kapusty, ciasta drożdżowego, cebularzy, ciasteczek marchewkowych, kruchych ciastek. Furorę robiły też wykonane ręcznie ozdoby ze wstążek i papierowej wikliny. Była biżuteria zrobiona ze wstążek, wyroby koronkowe takie jak serwetki czy wyroby biżuteryjne oraz wiosenne ozdoby jak gałązki z atłasowymi kwiatami.

- Jesteśmy bardzo zadowolone z udziału w targach. To dla nas kolejne doświadczenie, możliwość nawiązania nowych znajomości, wymiany kontaktów. Jesteśmy też bardzo wdzięczne panu wójtowi Mirosławowi Sewerynowi za odwiedziny na naszym stoisku i wspólne promowanie gminy Mirzec. Dziękujemy też pani Agnieszce Idzik – Napiórkowskiej, przewodniczącej Rady Gminy w Mircu oraz dyrektor Biura LGD „Razem na Piaskowcu” za zaproszenie na targi i zorganizowanie przejazdu – powiedziała Iwona Seweryn.

Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Aktywnej „Agrotravel & Active Life to jedno z największych wydarzeń poświęconych turystyce wiejskiej i aktywnej w Polsce. W tym roku swoje oferty przedstawiało blisko stu wystawców z Polski, Litwy, Ukrainy, Czech i Węgier.

Tekst: Urząd Gminy w Mircu
Foto: LGD "Razem na Piaskowcu"

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171 wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 marta.ziomek@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174 wanda.wegrzyn@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl