Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

Sukcesy uczniów z Małyszyna i Mirca w powiatowym konkursie

18.04.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje

Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie z gminy Mirzec w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

 

 

Pierwsze miejsce w swojej grupie wiekowej – uczniów klas I – VI szkół podstawowych - zajął Maciej Kozieł ze Szkoły Podstawowej w Małyszynie. Drugie miejsce w tej samej grupie wiekowej wywalczyła Paulina Śpiewak, także ze Szkoły Podstawowej w Małyszynie. W drugiej grupie wiekowej – uczniów VII klas szkół podstawowych oraz II i III klas gimnazjów – trzecie miejsce zajęła Martyna Kolasa, uczennica Gimnazjum w Mircu. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych będą reprezentować powiat podczas eliminacji wojewódzkich turnieju, które odbędą się 24 kwietnia.

Eliminacje powiatowe odbyły się 13 kwietnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Wzięli w nich udział uczniowie, którzy otrzymali najwyższe noty w eliminacjach gminnych. Gminę Mirzec reprezentowali Maciej Kozieł i Paulina Śpiewak ze Szkoły Podstawowej w Małyszynie, Maciej Szczykutowicz ze Szkoły Podstawowej w Trębowcu, Martyna Kolasa z Gimnazjum w Mircu, Małgorzata Biernacka ze Szkoły Podstawowej w Jagodnem i Gabriela Pomorska z Gimnazjum w Mircu. Uczniowie najpierw rozwiązywali test. Po teście w każdej z kategorii wyłoniono najlepszą trójkę uczniów, którzy w części ustnej turnieju rywalizowali o tytuł zwycięzcy.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatorów i sponsorów. Nagrody wręczyli: starosta Danuta Krępa, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadier Wiesław Ungier, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Edward Lipiec, kierownik Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Agnieszka Buras oraz przedstawiciele sponsorów.

Organizatorami powiatowego etapu eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” są Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach i Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Cel turnieju to popularyzacja zagadnień z zakresu ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa.

Uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia podczas wojewódzkiego etapu eliminacji!

Tekst i foto: Urząd Gminy w Mircu

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl