Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

Marcowe wieści z mirzeckiego przedszkola

09.04.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje

Najważniejsze wydarzenia minionego miesiąca.

 

 

 


Przedszkolaki na warsztatach

W minionym miesiącu przedszkolaki wzięły udział w przedświątecznych przygotowaniach. W tym celu 14 marca dzieci z grupy „Biedronki” uczestniczyły w warsztatach rękodzieła artystycznego z udziałem pań z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich, które przybliżyły im prosty sposób wykonania wielkanocnych pisanek. Starszaki poradziły sobie doskonale, korzystając z dokładnej instrukcji prowadzących, wykorzystując własną inwencję twórczą. Natomiast 4-latki z grupy „Pszczółki” 23 marca uczestniczyły w warsztatach plastycznych, odbywających się w Gminnym Domu Kultury i Integracji. Dzieci pod okiem Justyny Swat i Oli Krakowiak wykonały wielkanocne zajączki. Udział w warsztatach sprzyjał doskonaleniu u dzieci sprawności manualnej, miał również olbrzymi wpływ na rozwijanie ich zdolności plastycznych. Serdecznie dziękujemy aktywnym członkiniom KGW oraz paniom Justynie i Oli za cenne wskazówki, dzięki którym najmłodsi poczuli się prawdziwymi artystami.

Wycieczka do szkoły
23 marca najstarsze przedszkolaki przybyły do miejscowej szkoły podstawowej jako zaproszeni goście, by poznać miejsce swojej dalszej edukacji. Serdecznie powitała je dyrektor szkoły Alicja Raczyńska, przedstawiając im jednocześnie plan zwiedzania budynku. Przewodnikiem wycieczki stała się wychowawczyni przyszłych pierwszaków Renata Bogucka. Najmłodsi zwiedzili salę informatyczną, salę lekcyjną, gabinet dyrektora, sekretariat. Mieli również okazję poznać możliwości korzystania z tablicy interaktywnej na zajęciach z języka angielskiego. Nie zabrakło również zabaw ruchowych na hali sportowej. Na pamiątkę miłego spotkania dyrektor Alicja Raczyńska obdarowała wszystkich uczestników upominkami oraz zaprosiła do szkoły po wakacjach.

Powitanie wiosny
Zwyczaj pożegnania zimy i powitania wiosny głęboko zakorzeniony w naszej tradycji cieszy się wśród najmłodszych dużym zainteresowaniem. W tym roku jednakże względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne uroczyste powitanie wiosny odbyło się na terenie przedszkola. Działo się to 21 marca w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny. Dzieci zgromadzone w sali rekreacyjnej poznały staropolską tradycję żegnania zimy, o czym poinformowała je dyrektor przedszkola Renata Koriat. Nie zabrakło słomianej Marzanny oraz pani Wiosny, o które postarały się członkinie mirzeckiego KGW. Najmłodsi przywitali Wiosnę wierszem i piosenką. Wykazali się także wiedzą na temat oznak wiosny w czasie  rozwiązywania zagadek. Nie zabrakło też wesołych zabaw przy muzyce, słodkiej niespodzianki i pamiątkowej fotografii. Dziękujemy paniom z KGW za zaangażowanie i pomoc w organizacji spotkania.

Tekst: Regina Stachowicz
Foto: Ewelina Zaborska, Ewelina Maleta, Iwona StrzelecPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl