Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

Wkrótce początek prac przy modernizacji hali sportowej w Mircu

10.04.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje

Hala sportowa w Mircu przejdzie modernizację, dzięki której wyposażona zostanie w klatkę schodową i nowe sanitariaty.

 

 

 

W poniedziałek 9 kwietnia nastąpiło przekazanie placu budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Mircu wykonawcy – starachowickiej firmie MTM II.  W przekazaniu uczestniczyli wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, pracownicy Referatu Inwestycji i Rozwoju Gminy z kierownikiem Ryszardem Nowakiem, Anatol Ochyński właściciel firmy MTM II ze Starachowic, która wygrała przetarg na przebudowę, Mieczysław Szczodry, inspektor nadzoru budowy oraz Alicja Raczyńska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Mircu.

Główny zakres prac budowlanych to dobudowa klatki schodowej do istniejącej sali gimnastycznej oraz przebudowa sanitariatów, które znajdują się w budynku hali. Pracownicy firmy MTM II najpierw wyburzą zbędne ścianki działowe, zlikwidują jedno z okien, dzięki czemu powstaną nowe, dodatkowe drzwi wejściowe do budynku, służące jako wyjście ewakuacyjne oraz zlikwidują balkon na piętrze hali sportowej. Pracownicy firmy wykonają też niezbędne przebudowy instalacji elektrycznej, uzupełnią posadzki w klatce schodowej i przebudowanych sanitariatach.

Prace przy hali sportowej, które mają zakończyć się przed końcem wakacji 2018 roku, będą kosztowały 393.424 złote. Część tej kwoty to dofinansowanie, które gmina Mirzec otrzymała na realizację dużego programu „Rozwój ciała i umysłu - modernizacja i rozbudowa szkolnej infrastruktury sportowej wraz z wyposażeniem w sprzęt i materiały dydaktyczne". Wartość całego projektu to 2.181.149 złotych, przy czym unijne dofinansowanie z  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020 wyniosło 1.635.861 złotych.

Hala to tylko część projektu i to nie najdroższa. W ramach tego programu przy Szkołach Podstawowych w Gadce i Osinach już powstają nowoczesne kompleksy sportowe, w skład których wchodzić będą: wielofunkcyjne boisko oraz boisko piłkarskie do mini piłki nożnej i czterotorowa bieżnia ze skocznią i rozbiegiem.

W ramach tego samego projektu wzbogaciło się wyposażenie szkolnych pracowni. 193.000 złotych zostało przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych do pracowni matematyczno – przyrodniczych we wszystkich szkołach w gminie. Uczniowie korzystają już z zestawów multimedialnych czyli tablic interaktywnych, wizualizerów, projektorów i laptopów dla nauczyciela. Szkoły otrzymały też wiele innych pomocy jak zestawy brył geometrycznych, mikroskopy, lupy, lornetki, modele anatomiczne, kompasy, stacje meteorologiczne, globusy, modele Układu Słonecznego, tablice edukacyjne, multimedialne atlasy do przyrody, multimedialne atlasy świata, magnetyczne przybory matematyczne, nowe meble do pracowni.

Tekst i foto: Urząd Gminy w Mircu

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl