Środa, 19 lutego 2020
imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

Strona główna

Uczniowie dwóch szkół z gminy w programie „Umiem pływać”

17.04.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje

30 uczniów klas II i III ze Szkół Podstawowych w Tychowie Nowym i Osinach wezmą udział w programie „Umiem pływać”. Program kolejny rok z kolei realizuje Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach.

 

 

15 uczniów z Tychowa Nowego oraz 15 uczniów z Osin uczą się pływać na krytej pływalni w Starachowicach przy ulicy Szkolnej. Według pierwotnego założenia w projekcie mieli wziąć udział uczniowie z Tychowa Nowego i Małyszyna, nastąpiła jednak zmiana planów. Zanim nastąpiło rozstrzygnięcie programu „Umiem pływać, Szkoła Podstawowa w Małyszynie wraz ze Szkołami Podstawowymi w Mircu i Tychowie Starym zakwalifikowały się do udziału w programie „Projektujemy Świętokrzyskie. W programie tym biorą udział uczniowie klas I – III, które uczą się programowania. Uczniowie z Małyszyna zwolnili miejsce w programie „Umiem pływać” na rzecz swoich kolegów z Osin.

W ramach programu „Umiem pływać” zaplanowano 20 lekcji dla każdego uczestnika. Organizator akcji – Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy – zapewnia opiekę instruktora, wynagrodzenie instruktora nauki pływania oraz koordynatora i opiekuna projektu, pokrywa też koszt biletów na basen.
W tym roku w województwie z programu „Umiem pływać” skorzysta 1500 uczniów z 50 gmin. Od początku realizacji programu w 2014 roku na naukę i popularyzację pływania z budżetu województwa przeznaczono ponad milion złotych.
Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego przy wsparciu lokalnych samorządów, które pokrywają część kosztów, na przykład transportu dzieci na basen.

Program zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania. Główne cele programu to upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka i korygowanie wad postawy, zapobieganie zjawiskom patologii społecznych, efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej, wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie programem w szczególności uczniów, zamieszkałych w miejscowościach, w których nie ma pływalni oraz edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów.

Tekst: Urząd Gminy w Mircu

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171 wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 marta.ziomek@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174 wanda.wegrzyn@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl