Środa, 5 sierpnia 2020
imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

Aktualności

Prace przy przebudowie budynku w Ostrożance ruszą lada dzień

05.04.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Ostrożanka

Wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn i skarbnik gminy Wanda Węgrzyn podpisali we wtorek 3 kwietnia umowę z panem Cezarym Stanisławkiem, właścicielem firmy „Czarbud” Usługi Remontowo – Budowlane z Radomia. Firma, która przedstawiła najkorzystniejszą ofertę i wygrała przetarg, zajmie się pierwszym etapem przebudowy budynku wielofunkcyjnego w Ostrożance. Prace ma wykonać za 627.450 złotych.

Umowa została podpisana w obecności Radosława Gralca, radnego sołectwa Ostrożanka. Podczas podpisania umowy wójt Mirosław Seweryn powiedział, że liczy na sprawne i skrupulatne przeprowadzenie prac remontowo budowlanych, zwłaszcza że jeszcze w tym roku w budynku planowane jest przeprowadzenie drugiego etapu przebudowy. Cezary Stanisławek zapowiedział, że planuje jak najszybciej przejąć plac budowy i rozpocząć prace już w przyszłym tygodniu.


W pierwszym etapie przebudowy zmieni się znacząco wygląd zewnętrzny budynku. Zakres prac zakłada rozbiórkę pokrycia dachowego z płyt azbestowo – cementowych oraz orynnowania, demontaż zadaszenia nad schodami wejściowymi, wymianę skorodowanych elementów więźby dachowej. Wykonawca ma wykonać nowy dach, nowe kominy, ocieplić ściany budynku, wykonać izolacje przeciwwilgociowe i pokryć ściany tynkiem elewacyjnym. W planie przebudowy jest też renowacja schodów zewnętrznych, wymiana posadzek, wykucie w murach kilku otworów na drzwi, wymiana okładziny ściennej i stolarki drzwiowej w pomieszczeniach. Firma wykona też nowe systemy wewnętrznych instalacji: wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, gazowej, wentylacyjnej i centralnego ogrzewania. Termin zakończenia tych prac przewidziany został na 30 lipca 2018 roku.

To nie koniec prac przy budynku w Ostrożance w tym roku. Kolejne prace budowlano – remontowe, na które przetarg nie został jeszcze ogłoszony, wykonane zostaną w ramach zadania „Umacnianie tożsamości i funkcjonalności wsi Ostrożanka poprzez wykonanie robót budowlano – montażowych w budynku wielofunkcyjnym pod potrzeby klubu „Tradycji i Nowoczesności”. Wartość tej części przedsięwzięcia to 236.017 złotych, z czego Stowarzyszenie Ochotnicza Straż Pożarna pozyskało na ten cel dofinansowanie w wysokości 195.000 złotych ze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Razem na Piaskowcu”.

Warto dodać, że w ramach pieniędzy z Funduszu Sołeckiego, pochodzących z budżetu Urzędu Gminy w Mircu, modernizowany będzie plac koło budynku w Ostrożance. W planach jest rozebranie obecnego ogrodzenia i wykonanie nowego ogrodzenia z przęseł panelowych posadowionych na podmurówce. Dodatkowo utwardzony zostanie plac o wymiarach 2 na 3 metry, przeznaczony na ustawienie pojemników na śmieci. Te prace wykona firma Gadmet z Gadki, a ich koszt to 29.525 złotych. Planowane zakończenie prac na zewnątrz budynku to 15 czerwca 2018 roku.

Tekst i foto: Urząd Gminy w Mircu


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl