Środa, 8 lipca 2020
imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Strona główna

Marcowe wieści ze Szkoły Podstawowej w Osinach

02.04.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Garść szkonych wiadomości z Osin.

 

 

 


Dzień Kobiet na wesoło

Święto wszystkich Pań, tych dużych i całkiem malutkich, uczciliśmy szkolnym przedstawieniem przygotowanym przez uczniów klasy VII pod opieką Sławomira Oleksaka. Aktorzy z przymrużeniem oka przyjrzeli się dziejom ludzkości i pokazali, jaką rolę na przestrzeni wieków odgrywały w nich kobiety. Przedstawicielki płci pięknej przeszły ogromną metamorfozę. Od obiektu męskich polowań w epoce prehistorycznej, poprzez waleczne „wojowniczki” ruchu sufrażystek i emancypantek, dotarły do poziomu niepodzielnych władczyń, które potrafią okręcić nas wokół swojego małego palca. Musimy się z tym pogodzić, bo jak wyglądałoby nasze życie bez kobiet? Drogie Panie, dziękujemy za to, że jesteście! Chłopcy ze wszystkich klas pamiętali o swych koleżankach. 8 marca obfitował w serdeczne słowa, sypał kwiatami i przygotował liczne niespodzianki.

Wyjazd rekolekcyjny
Od kilku lat ksiądz proboszcz Dariusz Maciejczyk organizuje dla dzieci wyjazdy rekolekcyjne. Tym razem szkolna pielgrzymka, kierowana przez  katechetkę Dorotę Fituch, zawędrowała do Szydłowca i Skarżyska-Kamiennej. W Szydłowcu uczniowie zwiedzali Muzeum Instrumentów Ludowych, zamek, rynek oraz kościół pod wezwaniem św. Zygmunta. W Skarżysku-Kamiennej obejrzeli Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej (wierną kopię Ostrej Bramy z Wilna), gdzie uczestniczyli we wspólnej modlitwie.

Dzień Wiosny z piosenką i poezją
Wiosnę powitaliśmy kolorowo i artystycznie. Coraz większą popularnością cieszy się szkolny konkurs piosenki „Wiosenne Śpiewanie”, o czym świadczy znacznie większa niż w ubiegłym roku liczba uczestników. Ich wokalne występy oceniała komisja w składzie: Katarzyna Kąpała (Urząd Gminy w Mircu), Aleksandra Krakowiak (pracownik Biblioteki i Ośrodka Kultury w Mircu), Barbara Kwapisz (przewodnicząca KGW „Osinianki”) oraz dyrektor szkoły Zofia Siwiec. Młodzi artyści zaprezentowali wysoki poziom i jury miało trudne zadanie przy wyborze laureatów. Wyniki prezentują się następująco:

Kategoria „oddział przedszkolny”
I miejsce: Hanna Seweryn i Natalia Janikowska
Wyróżnienia: Julia Rączka, Patryk Gwóźdź, Hanna Zielińska

Kategoria klasy I-III
Grand Prix: Amelia Ślawska z klasy I (utwór „Mały Książę”)
I miejsce: Mikołaj Stachowicz (klasa I)
II miejsce: Weronika Cholewińska (klasa I)
III miejsce: Hanna Gibała (klasa I)
Wyróżnienia: Martyna Dzik (klasa I) i Aleksandra Kołsut (klasa III)

Kategoria klasy IV-VII
Grand Prix: Weronika Nowak z klasy VII (utwór „Ciągle pada”)
I miejsce: Krzysztof Iwański (klasa VI)
II miejsce: Miłosz Gwóźdź (klasa V)
III miejsce: Adrianna Stompór (klasa IV) i Maja Kaniowska (klasa VII)
Wyróżnienia: Irmina Gibała (klasa IV), Krzysztof Kosterna (klasa VI), Maria Tomaszewska (klasa V)

Podsumowano również konkurs poetycki „Wiosenne rymowanki” zorganizowany przez Iwonę Cholewińską. Mistrzowie pióra zaprezentowali publiczności nagrodzone wiersze.

Klasy I-III
Wyróżnienia: Weronika Cholewińka, Julia Jabłońska i Wanessa Wiśnios

Klasy IV-VII
I miejsce: Weronika Nowak
II miejsce: Marta Tomaszewska
III miejsce: Irmina Gibała
Wyróżnienia: Dominika Dzik i Maria Krogulec

Wielkanocne palmy
Pielęgnowaną od lat w naszej szkole tradycją jest wykonywanie przez uczniów dużych i barwnych świątecznych palm (czuwa nad tym katechetka Dorota Fituch). Nie inaczej było i w tym roku. W Niedzielę Palmową dzieci przyniosły je do parafialnego kościoła. Palmy zostały poświecone przez księdza proboszcza Dariusza Maciejczyka i stanowią ozdobę świątyni.

Malowane Święta
Ostatni dzień w szkole przed świętami Wielkiej Nocy pozwolił poczuć ich radosną atmosferę. Uczniowie wspólnie z wychowawcami zorganizowali tradycyjne spotkania przy „jajeczku”. Dzieci z zerówki oraz klas młodszych pod kierunkiem swych pań (Małgorzaty Cichockiej, Ewy Nowak i Iwony Ankurowskiej)  wystąpiły w programie artystycznym „Malowane Święta”. Przypomniały w nim piękne polskie tradycje i zwyczaje wielkanocne. Dyrektor Zofia Siwiec oraz ksiądz proboszcz Dariusz Maciejczyk złożyli całej szkolnej społeczności serdeczne świąteczne życzenia.

Tekst: Jacek Królak
Zdjęcia: Aneta Stasiak, Iwona Cholewińska

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl