Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

Umowa podpisana. W Mircu będzie Klub Seniora

31.03.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje

Wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn i skarbnik Gminy Wanda Węgrzyn podpisali w środę porozumienie z wojewodą świętokrzyskim Agatą Wojtyszek w sprawie dofinansowania na utworzenie pierwszego w gminie Mirzec stacjonarnego Klubu Seniora.

 

Przedstawicielom gminy Mirzec towarzyszyła Grażyna Potrzeszcz, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mircu. Podpisanie umowy odbyło się w obecności świętokrzyskich parlamentarzystów: senatora Krzysztofa Słonia i posłów Marii Zuby i Jacka Włosowicza, a czas umilił występ zespołu „Wincentowianie” z gminy Piekoszów.

Wojewoda Agata Wojtyszek podkreślała, że cieszy się, że w województwie świętokrzyskim powstają nowe placówki dla osób starszych. Z otrzymanej dotacji na utworzenie w gminie Mirzec pierwszego stacjonarnego Klubu Seniora zadowolony jest też wójt gminy Mirosław Seweryn.
- Utworzenie Klubu Seniora to pierwszy etap pomocy skierowanej do seniorów z gminy Mirzec. Chciałbym, aby kolejnym etapem było utworzenie placówki świadczącej usługi rehabilitacyjne. Takie miejsce jest potrzebne, będziemy starać się, aby udało się doprowadzić do jego powstania -  powiedział wójt Mirosław Seweryn.

Umowa została podpisana w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach. Zgodnie z nią Urząd Gminy w Mircu otrzyma 148.818 złotych z Programu Wieloletniego Senior+” na lata 2015 – 2020. Całość prac to koszt 186.022 złote, z czego 37.204 złote to wkład własny gminy Mirzec.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mircu złożył wniosek do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w grudniu ubiegłego roku. Listy rankingowe gmin, które zakwalifikowały się do uzyskania dofinansowania ogłoszono w połowie lutego. Gmina Mirzec znalazła się w grupie 11 świętokrzyskich gmin, które otrzymały dofinansowanie.

Wiadomo, że Klub Seniora „Senior +” powstanie na zaadoptowanym parterze budynku po gimnazjum w Mircu. Jego powierzchnia wynosić będzie 205m2. Po adaptacji szatni i części holu powstanie kilka funkcjonalnych pomieszczeń. Pomieszczenie ogólnodostępne, które będzie pełnić funkcje sali spotkań, zostanie wyposażone w stoły i krzesła. W pomieszczeniu kuchennym znajdą się sprzęty, urządzenia i naczynia do przygotowania i spożycia posiłku. W pomieszczeniu klubowym staną kanapy i fotele, sprzęt RTV oraz komputer z dostępem do Internetu. Seniorzy będą też mogli korzystać z pomieszczenia do zajęć rehabilitacyjno-ruchowych, które zostanie wyposażone w drabinki, materace oraz inne niezbędne sprzęty dostosowane do wieku użytkowników.
Osoby korzystające z Klubu „Senior +” będą mieć do dyspozycji szatnię oraz dwie toalety – dla kobiet i dla mężczyzn a także łazienkę wyposażoną w prysznic z krzesełkiem oraz uchwyty pod prysznicem.

Warto dodać, że nowo utworzona placówka nie będzie mieć barier funkcjonalnych. Na parter budynku prowadzi podjazd dla osób niepełnosprawnych. Program zakłada, że seniorzy korzystający z Klubu „Senior +” będą mieć zapewnione: program terapii zajęciowej, zajęcia usprawniające fizycznie, możliwość skorzystania z kinezyterapii oraz rehabilitacji, zajęcia kulturalno-oświatowe, edukacyjne oraz aktywizujące społecznie.

Klub „Senior +” będzie zapewniał co najmniej 4-godzinną opiekę w dniach od poniedziałku do piątku. Planowany termin otwarcia klubu to 1 października 2018 roku.

Tekst i foto: Urząd Gminy w Mircu

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl