Czwartek, 20 lutego 2020
imieniny: Leona, Ludomiła, Lubomira

Strona główna

O dofinansowaniu do wymiany pieców CO i termomodernizacji budynków

14.03.2018 | Napisał: Urzad Gminy Mirzec | Kategoria: Informacje

W poniedziałek, 12 marca br. o godzinie 16- tej w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Mircu odbyło się spotkanie dla mieszkańców gminy Mirzec z przedstawicielem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Kielcach Renatą Ciesielską- doradcą energetycznym. W spotkaniu również wzięli udział wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, Przewodnicząca Rady Gminy w Mircu Agnieszka Idzik Napiórkowska oraz radni Rady Gminy.

 

 

Pani Renata Ciesielska przedstawiła założenia obu programów, tj. ZORZA i AURA, przypominając że nadal trwa nabór wniosków do programu ZORZA. Zgłoszenia przedsięwzięcia należy dokonać w formie pisemnego wniosku o dofinansowanie wraz załącznikami i są przyjmowane w WFOŚiGW w Kielcach.

W tym programie dofinansowaniem objęte są działania w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych polegające na podłączeniu  do sieci gazowej wraz z trwałym odłączeniem od instalacji obecnego kotła/pieca; wymianie pieców/ kotłów opalanych paliwem stałym (węgiel, biomasa) na nowoczesne o wyższej sprawności lub wymianie pieców/kotłów opalanych paliwem gazowym/olejowym na zasilanie wyłącznie energią elektryczną.

Drugi program, tj. „AURA” jest programem pożyczkowym dla osób fizycznych i dotyczy inwestycji w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych polegających na:

- wymianie pieców/kotłów opalanych paliwem;

- podłączeniu do sieci gazowej wraz z trwałym odłączeniem od instalacji obecnego kotła/pieca;

- termomodernizacji: ocieplenia ścian budynków, ocieplenia dachów, stropodachów, stropów nad ostatnią kondygnacją, ocieplenia ścian piwnic, stropów piwnic, wymianie okien, drzwi zewnętrznych, wymianie instalacji centralnego ogrzewania (c.o.) i ciepłej wody użytkowej (c.w.u.), modernizacji/montażu instalacji wentylacyjnej, w tym rekuperacji, wynikającej z audytu energetycznego określającego możliwe do wykonania działania mające na celu dostosowanie obiektu do obowiązujących lub przyszłych warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki, wraz z wyliczeniem oszczędności energii;

- zakupie i montażu nowych kolektorów słonecznych;

- zakupie i montażu nowych pomp ciepła lub innych źródeł ciepła zasilanych energią elektryczną;

- zakupie i montażu nowych instalacji fotowoltaicznych;

- zakupie i montażu nowych instalacji wykorzystującej energię wiatru.

 

Szczegółowych informacji na temat programu ZORZA można uzyskać w Urzędzie Gminy w Mircu, pokój 314  (II piętro) i pod numerem telefonu  (041) 276-71-80 lub bezpośrednio w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska w Kielcach.

 

Tekst: Katarzyna Kąpała
Foto: Łukasz Zaręba


 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171 wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 marta.ziomek@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174 wanda.wegrzyn@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl