Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

Nawet 45 tysięcy dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej !

14.03.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje

Spotkanie informacyjne na temat możliwości pozyskania dotacji lub dofinansowania na otwarcie własnej firmy z pieniędzy unijnych odbyło się w piątek 9 marca w Urzędzie Gminy w Mircu. Poprowadzili je Jakub Sawa oraz Ireneusz Sobala, pracownicy Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Departamencie Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.

 

Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z bogatą ofertą szkoleń, subsydiowanych form zatrudnienia oraz z możliwościami pozyskania pieniędzy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

- Odwiedzamy gminy, które zostały wytypowane do udziału w projektach dofinansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego dla osób bezrobotnych. Oferty kierowane są do dwóch grup osób: do 30 roku i życia i powyżej 30 roku życia. Zakres ofert jest bardzo szeroki. Dla osób poniżej 30 roku życia oferowane są głównie kursy i szkolenia uzupełniające wykształcenie lub dające nowe kwalifikacje na rynku pracy. Dla osób powyżej 30 roku życia to głównie dotacje na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej – powiedział Ireneusz Sobala.
– Warto skorzystać z funduszy, bo projekty dotacyjne już się kończą, a chodzi o to, aby efektywnie wykorzystać pieniądze na nie przeznaczone.

Uczestnictwo w projektach to między innymi szansa na uzupełnienie wykształcenia. W ofertach są na przykład kursy prawa jazdy, kursy kosmetyczne, fryzjerskie, kurs spawania, operatora maszyn CNC, obsługi wózków widłowych, obsługi kas fiskalnych i terminali płatniczych, kurs na uprawnienia energetyczne i gazowe, i wiele innych. Jeśli chodzi o możliwość otrzymania dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej także jest wiele wariantów wsparcia. W niektórych programach osoba decydująca się na rozpoczęcie działalności może liczyć nawet na prawie 45 tysięcy dotacji w ciągu pierwszego roku działalności.

Osoby zainteresowane szkoleniami lub podjęciem własnej działalności gospodarczej dowiedzą się więcej na stronie www.funduszeeuropejskie.gov.pl lub pod numerami telefonów 41 343-22-95 lub 41 301-01-18 (Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Kielcach, ul. Świętego Leonarda 1).

Tekst i foto: Urząd Gminy w Mircu

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl