Niedziela, 5 lipca 2020
imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny

Strona główna

Nowoczesna szkoła

13.03.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

9 marca dzieci, nauczyciele i dyrektor szkoły Beata Witkowska zaprosili wójta Mirosława Seweryna i Agatę Mundzik, kierowniczkę Centrum Usług Wspólnych na lekcje pokazowe z wykorzystaniem nowoczesnego multimedialnego sprzętu, w który szkoła wzbogaciła się w 2017 roku dzięki dotacjom pozyskanym przez Urząd Gminy w Mircu.

Nauka jak zabawa z wykorzystaniem ekranu dotykowego i tablic interaktywnych
Wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn gościł na lekcjach w kilku klasach w Szkole Podstawowej imienia Kazimierza Kupczyka w Tychowie Starym.

„Aktywna Tablica”
Uczniowie klasy „zero” od kilku miesięcy uczą się, wykorzystując nowoczesny interaktywny monitor dotykowy, który służy jako tablica multimedialna i komputer z dostępem do Internetu. Jak mówi wychowawczyni klasy 0 Aneta Kruk, dzieci korzystają bardzo chętnie z tablicy multimedialnej i świetnie sobie radzą z jej obsługą. Uczniowie klasy pierwszej z kolei, wychowankowie Doroty Niewczas mają od kilku miesięcy do dyspozycji tablicę interaktywną. Z wykorzystaniem tej pomocy prowadzona jest duża część lekcji. Zarówno interaktywny monitor dotykowy jak i tablica interaktywna zostały zakupione dzięki dotacji, którą Urząd Gminy w Mircu pozyskał z rządowego programu „Aktywna Tablica”. Na zakup obu pomocy do Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym wydatkowano 17.500 złotych. Warto dodać, że podobne zestawy sprzętu trafiły w zeszłym roku do Szkół Podstawowych w Gadce i w Jagodnem.

W pracowniach matematycznej i przyrodniczej
Dzięki pieniądzom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego w ramach programu „Rozwój ciała i umysłu – modernizacja i rozbudowa szkolnej infrastruktury sportowej wraz z wyposażeniem w sprzęt i materiały dydaktyczne” doposażone w pomoce dydaktyczne zostały pracownie matematyczna i przyrodnicza. Do pracowni matematycznej, w której do codziennej nauki tablica interaktywna wykorzystywana jest już od kilku lat, trafiły matematyczne przybory magnetyczne, zestawy magnetycznych klocków ułatwiających naukę ułamków, zestawy rozkładanych brył z siatkami, zestawy plansz: geometria, arytmetyka i algebra, bryły geometryczne.

W pracowni przyrodniczej zamontowany został zestaw multimedialny, w skład którego wchodzą: tablica interaktywna, projektor z wieszakiem, laptop dla nauczyciela i wizualizer. Całość dopełniają programy „Multimedialny atlas do przyrody” i „Multimedialny atlas świata”. Zakupiony został też mikroskop, który można podłączyć do tablicy interaktywnej, model anatomiczny człowieka, model Układu Słonecznego, kilka globusów, zestawy tablic edukacyjnych, mapy ścienne, kompasy, lornetka a także stacja meteorologiczna, dzięki której uczniowie będą mogli samodzielnie sprawdzać różne parametry pogodowe. Dodatkowo pracownia przyrodnicza została wyposażona w nowe meble.

Koszt doposażenia pracowni matematycznej i przyrodniczej w nowe pomoce dydaktyczne wyniósł 25 tysięcy złotych. Podobne zestawy sprzętu trafiły do wszystkich szkół w gminie Mirzec.

Czekają na komputery
Szkoła Podstawowa w Tychowie Starym w tym roku czeka na nowy sprzęt do pracowni komputerowej. Urząd Gminy w Mircu w partnerstwie z Akademią Przedsiębiorczości w Starachowicach złożył wniosek „Tak na TIK dla gminy Mirzec” do Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Wniosek dotyczy nie tylko zakupu sprzętu komputerowego do pracowni informatycznych we wszystkich szkołach w gminie, ale też budowy szkolnych sieci informatycznych, systemów zabezpieczeń, serwerowni. W projekcie jest także zakup tablic dotykowych, kserokopiarek, drukarek, drukarek 3D oraz bardzo bogata oferta zajęć dodatkowych dla 576 uczniów i szkoleń dla 81 nauczycieli. Wartość wniosku to ponad 1,7 miliona złotych, a planowany czas realizacji od 1 września 2018r. do 30 września 2020r.

Tekst i foto: Urząd Gminy w Mircu

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl