Wtorek, 7 lipca 2020
imieniny: Estery, Metodego, Kiry

Strona główna

Szkolne wieści z Osin

07.03.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Najnowsze wiadomości ze Szkoły Podstawowej w Osinach.

 

 

 


Dzień Babci i Dziadka
22 stycznia w progi naszej szkoły zawitali licznie dziadkowie i babcie, by świętować wspólnie z przedszkolakami i uczniami klas młodszych. Uroczystą akademię rozpoczęła pani dyrektor Zofia Siwiec, która powitała dostojnych gości i złożyła im serdeczne życzenia z okazji „Dnia Babci i Dziadka”. Część artystyczną rozpoczęły dziewczynki z klasy I, grając na fletach melodię „Trzy dźwięki”. Następnie pięknymi wierszami i piosenkami dzieci podziękowały za miłość, troskę i opiekę oraz zapewniały, jak bardzo kochają swoich dziadków i babcie.  Uczniowie klasy I zaprezentowali swe talenty aktorskie w krótkim przedstawieniu teatralnym, po którym przebrane za babcie dziewczynki  żywiołowo wykonały układ taneczny „Babuszki”. Taneczne popisy kontynuowały przedszkolaki i pozostali uczestnicy akademii. Wszystkie występy ogromnie podobały się publiczności i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na zakończenie wszystkie wnuki odśpiewały kochanym gościom „Sto lat!” i wręczyły przygotowane przez siebie upominki. Święto zakończył słodki poczęstunek, w czasie którego seniorzy i dzieci wspólnie delektowali się pysznymi ciastami upieczonymi przez mamy.
Tekst: Małgorzata Cichocka

Spotkanie z kulturą
24 stycznia przedszkolaki z Osin pojechały na wycieczkę. Najpierw w Starachowickim Centrum Kultury obejrzały przedstawienie teatralne „Kuba i Buba” w wykonaniu aktorów z Krakowa. Uczyły się wraz z bohaterami zasad dobrego zachowania, w czym pomagał robot o imieniu Bon-ton. Potem odbyło się spotkanie z książką w Bibliotece Gminnej w Mircu. Zainteresowane oglądaniem, słuchaniem i czytaniem książek, dzieci niechętnie opuściły to miejsce. Na pamiątkę otrzymały zakładki do książek. Wkrótce  kolejna atrakcja - warsztaty w Domu Kultury i Integracji w Mircu. Tam dzieci samodzielnie wypełniały bibułą przygotowane przez pracowników witraże, a potem je ozdabiały, aby gotowe zabrać do domu. Przedszkolaki miały również okazję podziwiać prace plastyczne innych dzieci. Na koniec czekała na nich miła niespodzianka - słodki poczęstunek i ciepła herbatka z pomarańczą. Przedszkolaki miały okazję podziwiać prace plastyczne innych dzieci. Z wycieczki wróciły zadowolone i pełne miłych wrażeń.
Tekst: Ewa Nowak

Tłusty czwartek
W ten jedyny dzień w roku brak umiaru w jedzeniu jest w pełni uzasadniony. Nie inaczej było i tym razem – tłusto i smacznie. Cała szkoła z apetytem pałaszowała pączki ufundowane przez Radę Rodziców.

Żeby ferie były bezpieczne
W ostatni dzień przed feriami mogliśmy obejrzeć ciekawe i pouczające przedstawienie „Bezpieczne zabawy zimowe”. Przygotowali je uczniowie klasy I wraz ze swoją wychowawczynią Małgorzatą Cichocką. Młodzi aktorzy przypomnieli koleżankom i kolegom, jak w pełni korzystać z uroków zimowej aury i nie zapominać przy tym o bezpieczeństwie swoim i innych. Wszyscy nabrali ochoty na szaleństwa na łyżwach, sankach, lepienie bałwanów i rzucanie do celu śnieżkami.

Szkolna „Choinka”
„Choinka” odbyła się w tym roku wyjątkowo późno (na termin ferii nie mamy jednak wpływu). Najpierw świętowali młodsi uczniowie, którym doskonałą zabawę umilił występ cyrkowy. Karnawałowe przebrania przypominały prawdziwą rewię mody. Było barwnie, głośno i wesoło. Później przyszedł czas na taneczne popisy klas starszych. Z pewnością nikt się nie nudził – i o to chodzi!

„Fizyka wszędzie się styka”
27 lutego w szkole odbył się spektakl edukacyjny „Fizyka wszędzie się styka”. Uczniowie mogli uczestniczyć w ciekawych doświadczeniach z zakresu trzech dziedzin nauki: przyrody, fizyki i chemii. Między innymi obejrzeli symulację wybuchu bomby atomowej, nauczyli się jak zrobić chmurę i eksperymentowali z własnym głosem po wdychaniu helu. Zdobywanie wiedzy może być naprawdę ciekawe.

Żołnierze Wyklęci. Żyli prawem wilka…”
Pod tym hasłem, zaczerpniętym z pięknego wiersza Zbigniewa Herberta, odbyła się szkolna akademia z okazji Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". W trakcie występu o swoich dramatycznych losach opowiedziało troje z nich: Danuta Siedzikówna „Inka”, Witold Pilecki i związany z naszym regionem Antoni Heda „Szary”. Uroczystość ubarwiła również multimedialna prezentacja oraz teledyski z piosenkami poświęconymi bohaterom powojennego podziemia.

Tekst: Jacek Królak
Zdjęcia: Iwona Cholewińska, Paulina Wywiał, Aneta Stasiak

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl