Niedziela, 24 marca 2019
imieniny: Gabriela, Marka, Gabora

Informacje ze szkół

Wieści z mirzeckiego przedszkola

06.02.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Najważniejsze wydarzenia stycznia.

 

 

 

Teatrzyk w przedszkolu
9 stycznia przedszkolaki gościły artystów Teatru Lalek „Pinokio” z Nowego Sącza Zaprezentowali oni najmłodszym spektakl „Przygody wesołego Psiuńcia”.  Bajkę obejrzały dzieci z wszystkich grup wiekowych z zainteresowaniem śledząc losy bohaterów- rezolutnego misia oraz uroczego bezdomnego pieska, który znalazł swojego najlepszego przyjaciela i bezpieczny dom. Wspaniała opowieść o wielkiej przyjaźni i szlachetnym sercu zachwyciła najmłodszych widzów i zachęciła do aktywnego udziału w spektaklu. Kiedy okazało się, że ta wzruszająca historia ma szczęśliwy finał, przedszkolaki nagrodziły aktorów gromkimi brawami. Dziękujemy Przedszkolnej Radzie Rodziców za finansowe wsparcie naszego przedsięwzięcia.

Przedszkolaki na wycieczce

Przygody Szewczyka, który pokonał groźnego smoka i zawsze chętnie pomaga wszystkim potrzebującym napotkanym na swej drodze, to bajka lubiana przez najmłodszych. Nasze przedszkolaki miały okazję zobaczyć spektakl na motywach znanej bajki. W tym celu 17 stycznia udały się z wycieczką do MCK w Skarżysku – Kamiennej. Spektakl przedstawili aktorzy Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Piękna scenografia, barwne kostiumy, efekty świetlne i doskonała gra aktorów sprawiły, że dzieci z zapartym tchem oglądały interesujące i pełne humoru przedstawienie. Bardzo chętnie w nim uczestniczyły, pomagając zabawnemu Francuzowi i Szewczykowi w poszukiwaniach zaginionej księżniczki. Na zakończenie cala widownia nagrodziła aktorów wielkimi brawami.

Babcie i Dziadkowie w przedszkolu

Dzień Babci i Dzień Dziadka to ważne święta dla przedszkolaków. W tym roku uroczystości z nimi związane odbyły się w dniach 25 i 26 stycznia. Wtedy to właśnie dziadkowie tłumnie przybyli do przedszkola jako zaproszeni goście, by podziwiać występy swoich wnuków. Pod czujnym okiem wychowawczyń najmłodsi przygotowali bogaty program artystyczny zawierający piosenki, wiersze oraz zabawne scenek z życia babć i dziadków. Nie zabrakło również tańca, bowiem 4- latki z grupy „Pszczółki” a także 6- letnie „Biedronki” zatańczyły taniec do babć, a cha-cha w wykonaniu 5- latków z grupy „Krasnoludki’” była również bardzo interesująca. Dodatkową atrakcją okazało się muzyczne przedstawienie „ Jak babcia dziadka poznała” w wykonaniu „Biedronek”, które wykonały wiele dawnych i współczesnych piosenek doskonale znanych seniorom. Nie zabrakło życzeń, niespodzianek dla zaproszonych gości oraz tradycyjnego „Sto lat”. Zachwyceni widzowie nagrodzili zdolnych wokalistów, aktorów i tancerzy, a potem wszyscy spotkali się przy herbatce z odrobiną słodyczy. Dziękujemy Przedszkolnej Radzie Rodziców za pomoc w organizacji tej wspaniałej uroczystości.

Tekst: Regina Stachowicz
Foto: Ewelina Zaborska


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171 wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 marta.ziomek@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174 wanda.wegrzyn@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl