Czwartek, 2 lipca 2020
imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana

Strona główna

Wieści z mirzeckiego przedszkola

10.01.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Najważniejsze wydarzenia grudnia.

 

 

 

 

Mikołajki
6 grudnia zawitał do przedszkola długo wyczekiwany przez najmłodszych św. Mikołaj. Miły staruszek, odpoczywając po długiej i wyczerpującej podroży, odwiedził wszystkie grupy przedszkolne. Maluchy radośnie przywitały go wierszem i piosenką, zaś święty szybko opróżnił swój worek z prezentami. Przedszkolaki obiecały, że nadal będą grzeczne i poprosiły św. Mikołaja, aby i w przyszły roku o nich pamiętał. Jeszcze pamiątkowa fotografia i niezwykły wędrowiec pożegnał się z dziećmi, by odwiedzić, tych, którzy jeszcze na niego czekali. Serdecznie dziękujemy Przedszkolnej Radzie Rodziców za organizację całego przedsięwzięcia.

Smerfowe spotkanie
Niecodzienny gość odwiedził przedszkole tuż po mikołajkach, bowiem 7 grudnia dzieci wzięły udział w sesji zdjęciowej z Papą Smerfem. Próbowały również swoich sił w rozwiązywaniu smerfnych zagadek dotyczących między innymi znajomości liter. Najstarsze przedszkolaki poradziły sobie z nimi znakomicie, maluch zaś wspaniale bawiły się przy dźwiękach znanych smerfnych hitów. Spotkanie dostarczyło najmłodszym wielu miłych wrażeń.

Przedszkolaki na warsztatach
11 grudnia najstarsze przedszkolaki z grupy „Biedronki” gościły u siebie zaprzyjaźnione panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. Tego dnia starszaki wzięły udział w warsztatach rękodzieła artystycznego. Korzystając z instrukcji samodzielnie wykonały papierowe gwiazdki na choinkę. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania i pamiątkowej fotografii. Podobne warsztaty dla grupy „Pszczółek” zorganizowano w miejscowym Domu Kultury i Integracji. Tam 4-latki pod okiem Justyny Swat i Oli Krakowiak wykonały bożonarodzeniowy witraż z papieru. Składamy serdeczne podziękowanie aktywnym członkiniom mirzeckiego KGW oraz paniom Justynie i Oli za poświęcony czas i wiele cennych rad, dzięki którym powstały piękne prace naszych przedszkolaków.

Wycieczka na pocztę
14 grudnia najmłodsi z grupy „Pszczółki” wraz z wychowawczynią Iwoną Strzelec wybrali się z wycieczką do miejscowego urzędu pocztowego. Celem wycieczki było wysłanie samodzielnie wykonanych kart świątecznych do bliskich. Dzieci dowiedziały się, co musi posiadać każda przesyłka by mogła dotrzeć od nadawcy do adresata. Mogły również zwiedzić budynek poczty oraz na żywo obserwować pracę urzędniczek pocztowych. Utrwaliły również zdobytą wiedzę na wyżej wymieniony temat.

Wizyta w gimnazjum
15 grudnia przedszkolaki przybyły do miejscowego gimnazjum jako zaproszeni goście. Czekała tam na nie miła niespodzianka, bowiem uczniowie zaprezentowali dla nich przedstawienie jasełkowe. Artyści zachwycili publiczność wspaniałą grą aktorską, ciekawymi kostiumami oraz bogatą oprawą muzyczną. Najmłodsi nagrodzili uczniów brawami i chętnie pozowali do pamiątkowej fotografii.

Jasełka w przedszkolu
19 grudnia w przedszkolu można było poczuć klimat zbliżających się Świat Bożego Narodzenia.
W tym dniu dzieci z wszystkich grup wiekowych zaprezentowały się w programie artystycznym o tematyce świątecznej. Licznie zgromadzoną publiczność stanowili zaproszeni goście: Jan Raczyński, ks. Tomasz Kośla, Ewa Sabat-Surdy oraz rodzice przedszkolaków. Młodsi aktorzy wprowadzili widzów w świąteczny nastrój, recytując wiersze i śpiewając piosenki, starsi zaś, przedstawili historię Narodzenia Pańskiego, czyli tradycyjne jasełka. Radośnie brzmiały kolędy i pastorałki w wykonaniu najmłodszych. Publiczność doceniła występy przedszkolaków nagradzając ich gromkimi brawami. Na zakończenie spotkania zgodnie ze staropolską tradycją wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia. Scenografię zaprojektowała i wykonała Ewelina Maleta. Dyrekcja i grono pedagogiczne serdecznie dziękują rodzicom przedszkolaków za pomoc w przygotowaniu tej niezwykłej uroczystości.

Przedszkolna wigilia
Przedszkolaki poznają tradycje kultywowane w polskich domach od pokoleń. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, a dokładnie 22 grudnia, społeczność placówki wzięła udział w przedszkolnej wigilii. Spotkanie przebiegło w milej atmosferze i dostarczyło najmłodszym wielu cennych informacji na temat zbliżających się świąt oraz tradycji z nimi związanych. Było łamanie się opłatkiem i wzajemne życzenia świąteczne oraz noworoczne. Wspólne spożywanie wigilijnego deseru połączone z kolędowaniem sprawiły, że wszyscy poczuli magię zbliżających się świat. Nad organizacja spotkania czuwały Halina Sobczyk oraz Jadwiga Dudek, zaś poprowadziła je dyrektor Renata Koriat.

Pomoc dla Kubusia
Miejscowe przedszkolaki nie po raz pierwszy uczestniczą w różnych akcjach charytatywnych uwrażliwiając się na potrzeby tych, których sytuacja życiowa zmusza do szukania pomocy. Tak było i tym razem. Pomocy oczekiwał niepełnosprawny borykający się z ciężką chorobą kilkuletni Kubuś. W akcji zbierania funduszy na leczenie i rehabilitację dziecka poprzez fundację „Dzięki Tobie” uczestniczyły dzieci z wszystkich grup wiekowych w minionym miesiącu. Pokaźna suma zasiliła konto fundacji. Mamy nadzieję, że dzięki nim Kubuś szybko wróci do zdrowia i pełnej sprawności.

Tekst: Regina Stachowicz
Foto: Ewelina Maleta, Ewelina Zaborska i Iwona Strzelec

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl