Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

Szkolne wieści ze Szkoły Podstawowej w Mircu

10.01.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Najważniejsze szkolne wydarzenia listopada i grudnia.

 

 

 


Archipelag Skarbów

18 i 19 listopada 2018 w naszym gimnazjum odbyła się edycja programu profilaktyki zintegrowanej „Archipelag Skarbów". W warsztatach wzięło udział 120 drugo- i trzecioklasistów. Trenerzy programu w trakcie zajęć przeprowadzili uczniów przez sześć tajemnic tajemniczego archipelagu. Trenerzy zachęcali młodzież do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy, pornografii i do czekania z seksem aż do małżeństwa. Program  Archipelag Skarbów pokazał młodym ich ogromny pozytywny potencjał, talenty i mocne strony. Szczególnym uznaniem młodzieży cieszył się ten fragment warsztatów, w którym trenerzy dzielili się z młodzieżą doświadczeniami własnej drogi życia pogłębiając autentyczność przekazywanej wiedzy i wartości. Ich świadectwo zostało dodatkowo wzmacniane przez specjalnie przeprowadzone wywiady ze znanymi ludźmi, którzy także żyją w sposób bliski duchowi programu (Tomasz Adamek, Marek Kamiński, Leszek Blanik, Jacek Czachor). W programie wykorzystano udźwiękowione prezentacje multimedialne krótkie filmiki i muzykę. Młodzież była cały czas zaangażowana w trakcie programu angażowana odpowiadała na pytania, głosowała, a nawet śpiewała razem z trenerami „Szantę z Archipelagu Skarbów”. W opinii młodzieży był to ciekawy program, który w sposób urozmaicony i aktywny uczy zdrowego i mądrego stylu życia. W ramach programu odbędzie się także spotkanie dla rodziców, oraz szkolenie rady pedagogicznej.

Tekst: Zalewska Jolanta
Foto: SP Mirzec

Zabawa andrzejkowa
Dnia 28 listopada w Szkole Podstawowej w Mircu odbyła się długo oczekiwana przez uczniów klas I-III zabawa andrzejkowa. Jak nakazuje tradycja nie mogło w tym dniu zabraknąć wróżb. Uczniowie mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze czy jakaś inna niespodzianka, mogli też poznać imię przyszłego wybranka czy wybranki serca.

Całą imprezę uświetniła fantastyczna muzyka i zabawy, o które zadbali starsi uczniowie.
Dzieci bawiły się znakomicie. Wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni. Dopełnieniem całej imprezy był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Tekst: Marta Rokita
Foto: Joanna Jaśkiewicz

Mikołajki
6 grudnia Szkołę Podstawową w Mircu odwiedził Mikołaj oraz towarzyszące mu śnieżynki z elfem. Wszyscy uczniowie już od rana oczekiwali spotkanie
z niecierpliwością. Miły gość wywołał szerokie uśmiechy na twarzach dzieci. Uczniowie zaprezentowali się przed Mikołajem śpiewając piosenki i recytując wiesze. Święty obdarował wszystkie napotkane osoby prezentami. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z grudniowym gościem. Mamy nadzieję, że za rok Mikołaj odwiedzi nas ponownie. Za pomoc w organizacji tego szczególnego dnia dziękujemy Rodzicom i wszystkim osobom, które przyszły z pomocą.

Tekst: Renata Bogucka
Foto: Justyna Pastuszka

Szlachetna paczka
Szkolne Koło Wolontariatu pod opieką p. Jolanty Zalewskiej i Jadwigi Pastuszki przystąpiło do corocznej akcji „Nasza szlachetna paczka”. Wzięła w niej udział cała społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele, rodzice. Dzięki ich wsparciu powstały 3 paczki, którymi zostały obdarowane rodziny naszych uczniów znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. Rodzina, która otrzymała paczkę, dziękuje wszystkim ofiarodawcom za wsparcie w trudnych chwilach życia.

Tekst: Zalewska Jolanta
Foto: SP Mirzec

Konkurs na choinkowe pierniczki
Jak co roku w gimnazjum Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało konkurs na choinkowe pierniczki. Celem konkursu było kultywowanie Bożonarodzeniowych tradycji i zwyczajów świątecznych, integracja grupy osób piekących wspólnie ciasteczka, wymiana doświadczeń kulinarnych. I w tym roku wypieki naszych uczniów wzbudziły podziw oceniających dlatego wszystkie prace zostały nagrodzone słodkim upominkiem.

Tekst: Zalewska Jolanta
Foto: SP Mirzec

Jasełka
Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, cała społeczność ze Szkoły Podstawowej w Mircu, miała sposobność poczuć klimat nadchodzących wyjątkowych dni. Z sal lekcyjnych, zamiast odgłosów tradycyjnych zajęć, można było usłyszeć melodie i śpiew kolęd, a w całym budynku unosiły się zapachy wigilijnych potraw.  Przed świąteczną przerwą w nauce, uczniowie mogli poznać staropolskie zwyczaje bożonarodzeniowe, zaprezentowane w przedstawieniu zatytułowanym "Razem w święta". Aktorami w tegorocznych jasełkach byli uczniowie klasy VIB, którzy wraz z wychowawcą Anną Dudek przygotowali przedstawienie.  Inscenizację uświetniły niezwykle wzruszające pastorałki w wykonaniu szkolnego chóru, przygotowane przez nauczyciela muzyki Piotra Spadło oraz stroje i dekoracje przygotowane przez  nauczyciela plastyki Annę Kawalec.

Po przedstawieniu uczniowie opuścili mury szkoły, a pracownicy udali się na symboliczną wigilię, aby podzielić się opłatkiem i życzyć sobie „wszystkiego najlepszego" z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Tekst: Anna Dudek
Foto: Tomasz Kuźdub

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl