Czwartek, 9 lipca 2020
imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii

Strona główna

Wieści spod siatki

23.12.2017 | Napisał: Admin | Kategoria: Sport

Wiele dobrego dzieje się w gminie Mirzec w młodzieżowej piłce siatkowej.

 

 

 

 

Nasi młodzi siatkarze prowadzeni przez Przemysława Strabanika w każdym rozgrywanym turnieju osiągają wysokie wyniki. Świadczy to o ich pasji i ciężkiej pracy podczas zajęć sportowych oraz zaangażowaniu trenera, który dobrze przygotowuje siatkarzy do każdych zawodów. Efektem wieloletnich starań trenera, ale przede wszystkim sukcesów siatkarzy będzie rozpoczęcie od stycznia 2018 roku funkcjonowania Akademii Piłki Siatkowej w Mircu, którą swym patronatem objął wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn oraz Dziecięco-Młodzieżowy Klub Siatkarski PLAS Kielce. Jest to wyjście naprzeciw oczekiwaniom dzieci chcących grać w piłkę siatkową, oraz rodziców i władz gminy, którzy wspierają i doceniają młodych sportowców.

Od 10 do 12 listopada br. odbył się Turniej Siatkówki Młodzieżowej Wola-Cup organizowany od lat przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy i UMKS MOS Wola. Warto dodać, że jest to jeden z najbardziej znanych turniejów siatkówki młodzieżowej w Europie. Międzynarodowe Turnieje Wola-Cup odbywają się od roku 1980 (z przerwami) i dotychczas startowały w nim drużyny z 61 klubów zagranicznych z 17 krajów oraz setki drużyn z całej Polski. W turniejach Wola-Cup pierwsze kroki stawiało wielu świetnych siatkarzy, którzy po zakończeniu wieku młodzieżowego zostali wybitnymi reprezentantami kraju.

W Wola-Cup startowali jako młodzi chłopcy m.in.: Grzegorz Wagner, Paweł Zagumny, Paweł Papke oraz wychowankowie MOS Wola: Arkadiusz Gołaś, Zbigniew Bartman, Damian Wojtaszek, Grzegorz Łomacz, Fabian Drzyzga. W wolskim turnieju startowali także późniejsi reprezentanci innych krajów, np. Bjoern Andre reprezentant Niemiec.

Tegoroczna 31. edycja Wola-Cup odbyła się w dwóch terminach. W dniach 10-12 listopada odbył się turniej minivolley (U-13), a w terminie 17-19 listopada zagrali siatkarze do lat 15. Łącznie wystąpiły 32 drużyny (16 drużyn młodzików i 16 zespołów minivolley). W turnieju wystąpiły zagraniczne zespoły z Austrii, Niemiec i Słowacji. Turniej był współfinansowany przez władze Warszawy.

Mirzeccy siatkarze zajęli świetne II miejsce. Chłopcy grali w składzie: Gabriel Lewandowski, Kacper Matysek, Igor Serafin, Maksymilian Wiśnios, Mateusz Jończyk, Maciej Stompor.

22 listopada br. w hali Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Busku – Zdroju odbył się wojewódzki finał turnieju w minipiłce siatkowej o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

W turnieju spotkały się drużyny dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych z miejscowości: Busko – Zdrój, Kielce, Kluczewsko, Mirzec, Niekłań, Opatów, Rudki i Skarżysko – Kamienna.

Mirzec reprezentowała drużyna chłopców i była nie do zatrzymania. Wygrała wszystkie spotkania i zajęła I miejsce

Końcowa klasyfikacja - chłopcy
I Szkoła Podstawowa w Mircu
II Szkoła Podstawowa w Niekłaniu
III Szkoła Podstawowa w Rudkach
IV Szkoła Podstawowa w Busku –Zdroju
V – VI Szkoła Podstawowa w Kluczewsku i Szkoła Podstawowa nr 1 w Skarżysku-Kamiennej

Końcowa klasyfikacja - dziewczęta
I Szkoła Podstawowa w Mircu
II Szkoła Podstawowa nr 13 w Skarżysku–Kamiennej
III Szkoła Podstawowa w Kluczewsku
IV Szkoła Podstawowa nr 2 w Opatowie
V –VI Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Busku –Zdróju i Szkoła Podstawowa w Niekłaniu

Organizatorzy wyróżnili najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników turnieju, wśród nich był nasz uczeń Olaf Serafin.  Skład drużyny z Mirca: Olaf Serafin, Igor Serafin, Gabriel Lewandowski, Kacper Matysek, Bartosz Strycharski, Maciej Stompor, Karol Gralec, Gabriel Sołtykiewicz, Piotr Stępień.

9 grudnia 2017r. w Mircu uczniowie klas II-III zagrali turniej minipiłki siatkowej. Organizatorzy wyróżnili wszystkich, wręczając drużynom pamiątkowe dyplomy.

16 grudnia 2017 r. mirzeccy siatkarze wzięli udział w IX Mikołajkowym Turnieju Minisiatkówki Chłopców o Puchar Starosty Kraśnickiego, który w tym roku odbył się pod hasłem „Uzależniony od sportu – wolny od nałogu”. Turniej mikołajkowy dla dzieci szkół podstawowych organizowany jest cyklicznie przez Urząd Miasta w Annopolu, Starostwo Powiatowe w Kraśniku, Publiczną Szkołę Podstawową w Annopolu, Międzyszkolny Klub Sportowy Skałka Annopol.

W tegorocznej edycji, zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV (dwójki) oraz klasy VI (czwórki). Do rywalizacji przystąpiła rekordowa liczba zespołów.

W kategorii „czwórek” mirzeccy siatkarze zajęli I miejsce. Zwycięski skład drużyny: Lewandowski Gabriel, Serafin Igor, Kacper Matysek, Maciej Stompor. MVP został Igor Serafin.

W kategorii „dwójek” nasza drużyna zajęła II miejsce, w składzie: Olaf Serafin, Janek Pawełczyk, Paweł Celuch.

Serdeczne gratulacje dla naszych siatkarzy oraz ich opiekuna Przemysława Strabanika. Zarówno wójt gminy Mirosław Seweryn, trener siatkarzy, jak i rodzice utalentowanych sportowców wyrażają zadowolenie, że popularność piłki siatkowej w gminie wzrasta, podnosi się zainteresowanie dzieci i młodzieży jej uprawianiem.

Tekst: Katarzyna Kąpała
Foto: MOS Wola Warszawa, Wiesław Podgórski, uczestnicy turnieju

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl