Czwartek, 24 stycznia 2019
imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

Informacje ze szkół

Listopadowe wieści z mirzeckiego przedszkola

15.12.2017 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Garść najnowszych doniesień z Publicznego Przedszkola w Mircu.

 

 

 


Święto Niepodległości
9 listopada w przedszkolu odbyło się patriotyczne spotkanie z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozpoczęło się ono wspólnym uroczystym odśpiewaniem hymnu Polski, po czym dyrektor Renata Koriat zapoznała najmłodszych z celem spotkania i dostarczyła im wiele informacji na temat historii naszego kraju oraz symboli narodowych. Następnie „Biedronki” jako najstarsze przedszkolaki zaprezentowały montaż słowno-muzyczny „Opowiedz nam historio”. Dzieci do występu przygotowywały: Regina Stachowicz i Renata Koriat, zaś scenografię zaprojektowała i wykonała Ewelina Maleta.

W świecie oceanu
22 listopada dzieci miały okazje poznać podwodne królestwo oceanu, bowiem tego dnia uczestniczyły w ciekawych zajęciach edukacyjnych w Mobilnym Oceanarium. Oglądając film 3D przedszkolaki mogły odnieść wrażenie przebywania na dnie oceanu, a wszystko za sprawą pływających wokół ryb, morskich stworzeń, nurków. Dzieci zobaczyły mieszkańców raf koralowych takich jak: żółwie morskie, płaszczki, ośmiornice, delfiny, rekiny i wiele innych. Dzięki lektorowi zrozumiały wiele zagadnień związanych z życiem w oceanie, jak również poznały bogatą florę i faunę głębin morskich. Ta inspirująca podwodna podróż w głąb mórz i oceanów była dla przedszkolaków źródłem wielu pozytywnych wrażeń, które z pewnością na długo zagoszczą w ich pamięci.

Dzień z misiem
Misie to towarzysze wielu dziecięcych zabaw, które wciąż jeszcze cieszą się niezwykłą popularnością. Tak się składa, że 25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. W przedszkolu misie świętowały w przeddzień swojego święta. Maluchom przez cały dzień towarzyszyli pluszowi  przyjaciele - podczas zajęć dydaktycznych, zabaw a nawet leżakowania. Nie zabrakło również misiowych bajek, zagadek i piosenek. Każdy przedszkolak wykonał również portret swojego ulubionego misia. Prace można było podziwiać w przedszkolnej szatni.

Andrzejki
30 listopada przedszkolaki z wszystkich grup wiekowych spotkały się w sali rekreacyjnej, by uczestniczyć w ostatniej zabawie tanecznej przed adwentem. Zanim wszyscy ruszyli do tańca, poznali postać św. Andrzeja oraz wiele przysłów związanych z tym niezwykłym dniem. Dzieci wzięły również udział w wielu konkurencjach zręcznościowych, a zwycięzcy otrzymali symboliczne nagrody. Wspólna zabawa dostarczyła najmłodszym wiele radości i z pewnością przedszkolaki o niej nie zapomną. Nad organizacją i przebiegiem spotkania czuwała Ewelina Zaborska wraz z Elżbietą Cedro. 

Konkurs plastyczny
W minionym miesiącu przedszkolaki z grupy „Biedronki” wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Jesienny las” propagowanym przez czasopismo „Bliżej Przedszkola”. Organizatorem konkursu było Przedszkole Publiczne w Wołczynie. Miał on na celu rozbudzenie przyrodniczych i plastycznych zainteresowań dzieci a także rozwijanie ich wyobraźni twórczej. Autorzy konkursowych prac - Małgosia Wierzbicka i Kornel Stasiak otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dzieci do konkursu przygotowywała Regina Stachowicz.

Tekst: Regina Stachowicz
Foto: Ewelina Zaborska, Iwona Strzelec


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171


Sekretarz gminy

Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174

Adres Urzędu Gminy w Mircu

ug_mirzec@poczta.onet.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski - admin@
mirzec.pl